Zámek

Severovýchodně od náměstí stojí barokní zámeček, který získal svou současnou podobu při poslední přestavbě v polovině 18. století. Na jeho nádvoří se dochovaly zbytky původní gotické tvrze. Vstup do zámku zdobí rodový znak Strozziů a sluneční hodiny. Po smrti posledního příslušníka tohoto rodu Petra Strozziho připadly Hořice vojenské invalidní nadaci a budova zámku sloužila správě panství.


Otvírací doba:

Zámek není volně přístupný veřejnosti, volný vstup je pouze na nádvoří. Ožívá při příležitostných kulturních akcích a výstavách. Od května do září je zde pravidelně instalovaná expozice Musea Czech Road Racing. Podrobnější info v textu níže.

Parkování:

osobní automobily - na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na parkovišti u prodejny firmy Lidl

autobusy - autobusové nádraží

Dostupnost:

autem, autobusem - z náměstí po hlavní silnici na Dvůr Králové v těsné blízkosti horní části náměstí

pěšky - v těsné blízkosti horní části náměstí

Museum Czech Road Racing

Hořice - meka motocyklového sportu už nejsou jen závody, ale  i motocyklové muzeum v budově zámečku. Své brány otevírá v květnu a výstavní sezonu končí v polovině září. Situováno je ve dvou patrech a největší pozornost budí právem historická dílna a tzv. Síň legend, kde srdce motocyklového fanouška zaplesá nad trofejemi, dobovými fotografiemi a stroji takových závodníků, jakými byli Gustav Havel, Antonín Vitvar, František Mrázek, Zbyněk Havrda…. K vidění je přes 30 závodních strojů, dobrá polovina z nich jsou závodní speciály, jež se objevily v závodech mistrovství světa. 

A myslí se i na motocyklový potěr! Pro děti je instalovaná hra s pokladem, která zábavnou formou provede celým muzeem. To vše instalováno moderně, netradičně a originálně…

Více informací na www.museumcrr.cz