60 let na jednom okruhu

Museum Czech Road Racing

Výstavy
Kdy: 04.06.2021 do 12.09.2021
Kde: Hořický zámek - Museum Czech Road Racing
Zdroj: horice.org
Letošní expozice má své motto "60 let na jednom okruhu" na připomínku výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček.
 
K tomuto výročí uvidí návštěvníci řadu neznámých fotografií, závodní motocykly z této doby, bude se promítat i dokumentární film z tohoto závodu. Tradiční bude expozice zachycující vývoj hořických závodů, v Síni legend budou ke stávajícím expozicím jezdců (Staša, Havrda, Vitvar, Holán, Mrázek, Pearson a další) přibudou motocykly, poháry a věnce dalších jezdců našich i zahraničních, kteří se výrazně prosadili na hořickém okruhu. Ve všech výstavních prostorách budou vystaveny zajímavé závodní motocykly, kombinézy a přilby jezdců, a také další zajímavé exponáty.

Výstavní sezóna byla zahájena v pátek 4. června a skončí v neděli 12. září. V měsících červen a září bude otevřeno ve dnech pátek - neděle v čase 10,00 - 17,00 hodin, v červenci a srpnu přibude ještě čtvrtek se stejnou otevírací dobou. Zachováno je i vstupné ve výši 50 Kč pro dospělé návštěvníky, děti a senioři zaplatí 30 Kč.


Muzeum Czech Road Racing - plakát