Doprava

Automobilová doprava

Město Hořice se nachází na silnici I. třídy č. 35 na polovině cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem.

Parkování

Parkování je zdarma ve všech částech města. Velká záchytná parkoviště pro návštěvníky jsou na náměstí Jiřího z Poděbrad (centrum města) a na vrchu sv. Gotharda (u Sochařského parku).

Autobusové nádraží

Leží téměř v centru města cca 200 m západně od náměstí Jiřího z Poděbrad. Hořice jsou přímo propojeny spoji s Prahou, Libercem, Hradcem Králové, Olomoucí i Ústí nad Labem. Podrobnější informace o všech autobusových spojích získáte v Městském informačním centru Hořice nebo na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/

Vlakové nádraží

Hořice protíná železniční trať č. 041 Hradec Králové - Turnov. Vlakové nádraží se nachází se cca 1 km jižně od centra města. K některým vlakovým spojům jezdí spoje linkové dopravy a zajišťují spojení mezi vlakovým nádražím a náměstím. Podrobnější informace získáte v Městském informačním centru Hořice.

Městská hromadná doprava

MHD je zajišťáváno běžnými linkovými spoji firmy BusLine KHK s.r.o. pouze ve všední dny. Jízdní řády jsou ke stažení níže


630047 Hořice - Miletín - Dvůr Králové nad Labem (železniční stanice - náměstí) - linka 522

630074 Jičín - Lužany - Chomutice - Hořice (centrum města - nemocnice - vrch Gothard) - linka 515

Cyklobusy

Od června do konce srpna jezdí přes Hořice linka Krkonošských cyklobusů Hradec Králové - Vrchlabí. Odjezd ve čtvrtek a v sobotu v 7:30 z autobusového nádraží, příjezd do Vrchlabí v 9:05 (přestup na linky směr Pomezní Boudy a Špindlerovka), odjezd z Vrchlabí v 18:30 (v Hořicích v 19:50 - pouze v sobotu).


Jízdní řád na rok 2019 zatím není zveřejněný.