Doprava

Automobilová doprava

Město Hořice se nachází na silnici I. třídy č. 35 na polovině cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem.

Parkování

Parkování je zdarma ve všech částech města. Velká záchytná parkoviště pro návštěvníky jsou na náměstí Jiřího z Poděbrad (centrum města) a na vrchu sv. Gotharda (u Sochařského parku).

Autobusové nádraží

Leží téměř v centru města cca 200 m západně od náměstí Jiřího z Poděbrad. Hořice jsou přímo propojeny spoji s Prahou, Brnem, Libercem, Hradcem Králové, Olomoucí i Ústí nad Labem. Podrobnější informace o všech autobusových spojích získáte v Městském informačním centru Hořice nebo na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/

Vlakové nádraží

Hořice protíná železniční trať č. 041 Hradec Králové - Turnov. Vlakové nádraží se nachází se cca 1 km jižně od centra města. K některým vlakovým spojům zajíždí MHD (viz MHD). Podrobnější informace získáte v Městském informačním centru Hořice.

Městská hromadná doprava

MHD Hořice provozuje firma BusLine a.s. Jízdní řád je ke stažení na tomto odkazu http://www.busline.cz/jizdni-rady/635052.pdf. Cena obyčejného jízdného je 5 Kč, snížené jízdné 3 Kč (děti ve věku 6 - 15 let, kočárek s dítětem, zavazadla s rozměry většímy než 20x30x50 cm, pes), bezplatně se přepravují děti do 6-ti let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P včetně průvodce a psa.

Cyklobusy

Od června do konce srpna jezdí přes Hořice linka Krkonošských cyklobusů Hradec Králové - Vrchlabí. Odjezd ve čtvrtek a v sobotu v 7:30 z autobusového nádraží, příjezd do Vrchlabí v 9:05 (přestup na linky směr Pomezní Boudy a Špindlerovka), odjezd z Vrchlabí v 18:30 (v Hořicích v 19:50 - pouze v sobotu).


Plakát a leták cyklobusů ke stažení