Doprava

Automobilová doprava

Město Hořice se nachází na silnici I. třídy č. 35 na polovině cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem.

Parkování

Parkování je zdarma ve všech částech města. Velká záchytná parkoviště pro návštěvníky jsou na náměstí Jiřího z Poděbrad (centrum města) a na vrchu sv. Gotharda (u Sochařského parku).

Autobusové nádraží

Leží téměř v centru města cca 200 m západně od náměstí Jiřího z Poděbrad. Hořice jsou přímo propojeny spoji s Prahou, Libercem, Hradcem Králové, Olomoucí i Ústí nad Labem. Podrobnější informace o všech autobusových spojích získáte v Městském informačním centru Hořice nebo na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/


POZOR! Probíhá rekonstrukce a stavba nové odbavovací haly, provoz nádraží je nepřerušen.

Vlakové nádraží

Hořice protíná železniční trať č. 041 Hradec Králové - Turnov. Vlakové nádraží se nachází se cca 1 km jižně od centra města. K některým vlakovým spojům jezdí spoje linkové dopravy a zajišťují spojení mezi vlakovým nádražím a náměstím. Podrobnější informace získáte v Městském informačním centru Hořice.

Městská hromadná doprava

MHD je zajišťáváno běžnými linkovými spoji firmy BusLine KHK s.r.o. pouze ve všední dny. Jízdní řády jsou ke stažení níže


630047 Hořice - Miletín - Dvůr Králové nad Labem (železniční stanice - náměstí) - linka 522

630074 Jičín - Lužany - Chomutice - Hořice (centrum města - nemocnice - vrch Gothard) - linka 515

Cyklobusy

Cyklobusy jezdí v Podkrkonoší od června do září vždy v sobotu, v rnčervenci a v srpnu vždy ve čtvrtek a v sobotu, a to opět na trase Hradecrn Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labemrn – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět.rn První ranní spoj vyjíždí ze Dvora Králové nad Labem přes Choustníkovo rnHradiště – Kuks – Heřmanice – Jaroměř – Holohlavy do Hradce Králové. rnTuristé se na provoz cyklobusů mohou těšit i v den státního svátku v rnpátek 5. 7. 2019.

Spoje jsou vybaveny bezbariérovým přístupem se stojany celkem pro 30 kol.Plakát a leták cyklobusů ke stažení