Doprava

Automobilová doprava

Město Hořice se nachází na silnici I. třídy č. 35 na polovině cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem.

Parkování

Parkování je zdarma ve všech částech města. Velká záchytná parkoviště pro návštěvníky jsou na náměstí Jiřího z Poděbrad (centrum města) a na vrchu sv. Gotharda (u Sochařského parku).

Autobusové nádraží

Leží téměř v centru města cca 200 m západně od náměstí Jiřího z Poděbrad. Hořice jsou přímo propojeny spoji s Prahou, Libercem, Hradcem Králové, Olomoucí i Ústí nad Labem. Podrobnější informace o všech autobusových spojích získáte v Městském informačním centru Hořice nebo na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/Vlakové nádraží

Hořice protíná železniční trať č. 041 Hradec Králové - Turnov. Vlakové nádraží se nachází se cca 1 km jižně od centra města. K některým vlakovým spojům jezdí spoje linkové dopravy a zajišťují spojení mezi vlakovým nádražím a náměstím. Podrobnější informace získáte v Městském informačním centru Hořice.

Městská hromadná doprava

MHD je zajišťáváno běžnými linkovými spoji firmy BusLine KHK s.r.o. pouze ve všední dny. 


Cyklobusy

Cyklobusy jezdí v Podkrkonoší od června do září vždy v sobotu, v červenci a v srpnu pak ve čtvrtek a v sobotu, a to opět na trase Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět. Jízdní řád a plakát ke stažení - viz níže. Z Hořic vyjíždí do Vrchlabí autobus v 7:25, kde můžete přestoupit na směr Pomezní Boudy nebo Špindlerovku.

Spoje jsou vybaveny bezbariérovým přístupem se stojany celkem pro 30 kol.