Geocaching aneb Keškovaná Podchlumím

GEOCACHING (česky „keškovaná“) je kombinace sportu a turistiky, jež využívá družicového polohového systému k hledání skryté schránky (=pokladu tzv. cache/keš) pomocí zeměpisných souřadnic. Keškovaná je ideální aktivitou na letní výlety s dětmi, které baví hledání, prozkoumávání a luštění. Poznávají tak hravou formou nová místa, objevují zapadlá zákoutí často nedaleko svých bydlišť, aplikují různé znalosti a vždy na ně čeká “odměna” v podobě nalezení kešky.

My jsme pro vás připravili čtyři trasy v našem regionu Podchlumí, na konci každé z nich objevíte malou odměnu a část příběhu. Absolvováním všech tras složíte dohromady celý příběh, který nám pošlete do 30.9.2022. Tak se dostanete do slosování o zajímavé ceny.

PRO KOHO JE NAŠE KEŠKOVANÁ?

je určena všem zájemcům, především žákům ZŠ

KDE NAJDU PODKLADY PRO HLEDÁNÍ A DALŠÍ INFORMACE?

Na Informačním centru (IC) v Hořicích, Miletíně, Obecním úřadě (OÚ) v Cerekvici nad B., Knihovně v Ostroměři (pí. Němečková), popř. na MAS Podchlumí (kancelář v Holovousích 39)

JAK NA TO?

Vyzvednout si kartičku na sbírání samolepek

základem je pracovní list pro každé místo: Hořice, Ostroměř, Miletín a Cerekvice n. Bystřicí; ke stažení níže pod článkem

vyluštit hádanky vedoucí k souřadnicím a podle nich najít 4 kešky

CO JE CÍLEM?

nalézt 4 poklady-krabičky, kde budou samolepky a části vtipného příběhu

v každé z nich si vzít samolepku a opsat část příběhu

na kartičku nalepit 4 různé samolepky z krabiček

složit text příběhu a předat ho na map@podchlumi.cz

Odměnou získáte příběh z našeho okolí a navíc pro 5 vylosovaných jsou připraveny zajímavé ceny, pokud zašlete kompletní text do 30.9. 2022!

KDO KEŠKOVANOU PŘIPRAVIL?

Pracovní skupina pro čtenářskou a matematickou gramotnost v rámci projektu MAP pro ORP Hořice II (více na maphorice.cz)

KAM POSLAT SLOŽENÝ PŘÍBĚH A ZÍSKAT TAK DALŠÍ PŘEKVAPENÍ?

map@podchlumi.cz

termín do 30.9.2022

Prosím udržujte krabičku v pořádku i pro hledače, kteří přijdou po vás. Pokud najdete kešku poškozenou či prázdnou, prosím kontaktujte nás na výše uvedeném emailu. Děkujeme!

PRACOVNÍ LISTY:

CEREKVICE1

HOŘICE

Miletín

Ostroměř