Questing - pátračky městem

Že nevíte, co je to ten quest? Hráli jste někdy šipkovanou nebo hledali poklad? Určitě ano. A v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je (většinou formou veršů) popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš! Je to jednoduché. Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí.


Podklady ke všem questům jsou k dispozici zdarma v Městském informačním centru, nebo ke stažení zde.

Proč bychom se netěšili… aneb první hořický quest samá socha jest!

Netradiční, dobrodružná procházka Hořicemi, při které se dozvíte mnoho z historie Hořic. Potřebujete jen text a speciální "quesťáckou" mapu, tužku, dobrou náladu, bystrý mozek, vhodnou obuv do terénu a za teplého počasí se můžou hodit plavky. Začátek je u vchodu do Městského úřadu a konec? Ten už musíte najít sami. Celková délka 6 km. Zvídaví se dočkají i vysvětlení některých veršů.

Se Smetanou za sochami aneb Questový průvodce pod vrchem Gothardem

Tento quest vytvořili žáci deváté třídy ZŠ Na Habru v červnu 2016 - Kaki &Kaki, Radka, Poky, Sarah, Andy, Páťa, Lukáš, Deny, Anča, Michal, Karel, Bety, Zuzana, Tomáš, Singy a Pavel.

Začátek questu je u ZŠ Na Daliborce u sousoší Přátelé stromoví a provede vás Smetanovými sady. Délka cca 500m, přístupný je bez ohledu na počasí, denní či roční dobu.

Sportovní quest Hořice

I tento quest vytvořili žáci 9. třídy ZŠ Na Habru v rámci týdenního projektu v roce 2016 - Sára, Simča, Hanka, Oty, Nármálně Ondra, Anet, Filipník, Adam, Naty, Piškot, Petr, Stuchla, Martin Barbara a Coach Petr.

Začátek questu je u ZŠ Na Habru a provede vás po sportovištích, která mají rovněž zajímavou historii. Délka je cca 4 km, doporučená je sportovní obuv.