Questing - pátračky městem

Že nevíte, co je to ten quest? Hráli jste někdy šipkovanou nebo hledali poklad? Určitě ano. A v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je (většinou formou veršů) popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš! Je to jednoduché. Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí.


Podklady ke všem questům jsou k dispozici zdarma v Městském informačním centru, nebo ke stažení zde.

Zmizelí sousedé aneb po stopách hořických Židů

Krátší pátračka centrem města a v přílehlých uličkách dá nahlédnout do historie a osudů hořických Židů. Kvůli probíhající rekonstrukci parčíku nenajdete tajnou schránku, ale o odměnu nepříjdete. Po předložení vyplněného "libreta" Vám bude vydána v Městském informačním centru, v budově radnice. Délka cca 1 km.

Proč bychom se netěšili… aneb první hořický quest samá socha jest!

Netradiční, dobrodružná procházka Hořicemi, při které se dozvíte mnoho z historie Hořic. Potřebujete jen text a speciální "quesťáckou" mapu, tužku, dobrou náladu, bystrý mozek, vhodnou obuv do terénu a za teplého počasí se můžou hodit plavky. Začátek je u vchodu do Městského úřadu a konec? Ten už musíte najít sami. Celková délka 6 km. Zvídaví se dočkají i vysvětlení některých veršů.

Se Smetanou za sochami aneb Questový průvodce pod vrchem Gothardem

Tento quest vytvořili žáci deváté třídy ZŠ Na Habru v červnu 2016 - Kaki &Kaki, Radka, Poky, Sarah, Andy, Páťa, Lukáš, Deny, Anča, Michal, Karel, Bety, Zuzana, Tomáš, Singy a Pavel.

Začátek questu je u ZŠ Na Daliborce u sousoší Přátelé stromoví a provede vás Smetanovými sady. Délka cca 500m, přístupný je bez ohledu na počasí, denní či roční dobu.