Zámek a Museum Czech Road Racing

+420 774 197 545 https://www.museumcrr.cz/ museumcrr@seznam.cz
Riegrova 1, 50801 Hořice (mapa)

Severovýchodně od náměstí stojí barokní zámeček, který získal svou současnou podobu při poslední přestavbě v polovině 18. století. Na jeho nádvoří se dochovaly zbytky původní gotické tvrze. Vstup do zámku zdobí rodový znak Strozziů a sluneční hodiny. Po smrti posledního příslušníka tohoto rodu Petra Strozziho připadly Hořice vojenské invalidní nadaci a budova zámku sloužila správě panství.

Otvírací doba:

Zámek ožívá při příležitostných kulturních akcích a výstavách, a od května do září je zde pravidelně instalovaná expozice Musea Czech Road Racing. Podrobnější info v textu níže.

Parkování:

  • osobní automobily - na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo na parkovišti u prodejny firmy Lidl, motocykly na návoří zámku
  • autobusy - autobusové nádraží

Dostupnost:

  • autem, autobusem - z náměstí po hlavní silnici na Dvůr Králové v těsné blízkosti horní části náměstí
  • pěšky - v těsné blízkosti horní části náměstí

Museum Czech Road Racing

Hořice - meka motocyklového sportu už nejsou jen závody, ale  i motocyklové muzeum v budově zámečku. Své brány otevírá v květnu a výstavní sezonu končí v polovině září. Situováno je ve dvou patrech a největší pozornost budí právem historická dílna a tzv. Síň legend, kde srdce motocyklového fanouška zaplesá nad trofejemi, dobovými fotografiemi a stroji takových závodníků, jakými byli Gustav Havel, Antonín Vitvar, František Mrázek, Zbyněk Havrda…. K vidění je přes 30 závodních strojů, dobrá polovina z nich jsou závodní speciály, jež se objevily v závodech mistrovství světa. 

A myslí se i na motocyklový potěr! Pro děti je instalovaná hra s pokladem, která zábavnou formou provede celým muzeem. To vše instalováno moderně, netradičně a originálně…

Více informací na www.museumcrr.cz

Museum Czech Road Racing je zapojené do projektu Karta návštěvníka.

Otvírací doba:

  • červen, září - pátek, sobota, neděle 10:00 - 17:00
  • červenec, srpen - čtvrtek, pátek, sobota, neděle 10:00 - 17:00