Skauti v muzeuSrdečně Vás zveme na  Skautskou muzejní noc, kterou v rámci výstavy ke 100 letům skautingu v Hořicích pořádají Městské muzeum a Junák Hořice v pátek 18. října 2019 od 18 do 23 hodin.

Muzejní noc nabídne speciální program pro děti i dospělé:

Komentované prohlídky výstavy, jež mapuje stoletou činnost hořických skautů i současnost českého a světového skautingu, začínají v 18:30 a ve 20:30 hodin. Pro děti, malé i velké, je připraveno množství aktivit, které jsou součástí výstavy. Kromě toho budou po celou dobu muzejní noci probíhat skautské workshopy v uzlování či první pomoci.

Odvážlivci se budou moci vydat na strašidelnou stezku do sklepa a ulovit si tak bobříka odvahy. Mobilní telefony rozhodně nejsou zapovězeny, naopak je návštěvníci využijí při lovu pokladu pomocí QR kódů. Zatím se mnoha lidem nepodařilo truhlu s pokladem otevřít, její bohatý obsah může tedy čekat právě na vás.

K nahlédnutí budou také všechny kroniky a další dobové písemnosti skautského střediska. Ty se běžně nevystavují, sloužily však jako podklady k velké časové ose, která dominuje zadní stěně Štorchovy síně.

V 19 hodin se bude v Multimediálním sále v 1. patře muzea promítat nový dokumentární film České televize v režii Olgy Malířové Špátové “Jednou skautem, navždy skautem”. Hovoří o současnosti českého skautingu a jeho v dnešní době tolik potřebných ideálech a hodnotách. Film je mimo jiné věnován dvěma významným českým skautům - Jiřímu Stránskému a Jiřímu Navrátilovi. Projekce se zopakuje ve 21 hodin.

V případě příznivého počasí bude na dvorku muzea zapálen oheň. Ač to není skautským zvykem, bude to oheň opékací, takže buřty si vezměte určitě s sebou.

Těší se na Vás

hořičtí skauti a pracovníci muzea