Články


JazzNights 2021 je za dveřmi!

Po loňské přestávce zaviněné epidemií covidu-19 se do Hořic vrací tradiční jazzový festival s názvem JazzNights. Oblíbená akce všech hudebních fajnšmekrů se letos uskuteční ve dnech 3. - 6. listopadu a přinese svým divákům spoustu kvalitní hudby.

zobrazit článek

NOVINKA: Toulky podkrkonošskou minulostí

V infocentru je nově k zakoupení kniha „Toulky podkrkonošskou minulostí“. Tato kniha předkládá místním patriotům a milovníkům Podkrkonoší malou historickou vlastivědu většiny obcí bývalého vrchlabského okresu.

zobrazit článek

Novinky z Podkrkonoší

A co v letním dvojčísle Novinek z Podkrkonoší najdete?

zobrazit článek

Hlasujte v anketě o nejoblíbenější informační centrum roku a získejte cenu

Asociace turistických informačních center České republiky vyhlašuje anketu o nejoblíbenější turistické informační centrum letošního roku.

zobrazit článek

Léto s Kartou návštěvníka

Pro zpříjemnění pobytu všech návštěvníků Hořic jsme připravili Kartu návštěvníka, se kterou lze čerpat řadu výhod, slev a zážitků během vašich procházek městěm. Cílem tohoto projektu je zatraktivnit návštěvníkům pobyt a připravit jim takový program, který je zaujme natolik, aby zůstali ve městě co nejdéle. Důležitou součástí je také propagace místních podnikatelů a tradičních hořických výrobků.

zobrazit článek

Zastav nečas!

Na Déčku se úplně zbláznilo počasí! Dokud padají trakaře, ještě to jde, ale co až začnou pršet kamiony? Princezna Prga má plné ruce práce: zachraňuje špunty zamrzlé v ledu na pláži, suší ovečkám kožíšky promočené náhlou povodní...

zobrazit článek

Zahájení cykloturistické sezony v Krkonoších - Sobota 29. 5. 2021

U příležitosti zahájení 18. ročníku Krkonošských cyklobusů zveme všechny přátele cyklistiky, Krkonoš a pohybu na čerstvém vzduchu na slavnostní zahájení letošní cykloturistické sezony.

zobrazit článek

V pondělí 10.5. otvíráme infocentrum

Po uvolnění vládních opatření v letošním roce poprvé otevřeme v pondělí 10. května informační centrum pro veřejnost. Opět budou dostupné veškeré služby, na které jste byli zvyklí - kopírování, tisk, prodej propagačních předmětů a suvenýrů apod. A doufáme, že naše dveře už zůstanou navždy otevřené! Těšíme se na vaši návštěvu!

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti se otevírá již tento pátek

Po zimní odmlce se tento pátek 7. května otevírá pro veřejnost Masarykova věž samostatnosti.

zobrazit článek

Hmyzí hotýlek je nově ve Smetanových sadech a čeká na své hosty

V rámci projektu MAP pro ORP Hořice II a ve spolupráci s městem Hořice nechala MAS Podchlumí, z.s. ve Smetanových sadech nainstalovat hmyzí domeček. Naleznete ho napravo za sochou Krakonoše u posledního zastavení Trubičkové naučné stezky.

zobrazit článek

KAM po Česku v elektronické podobě

Březnové vydání turistického magazínu KAM PO ČESKU právě vychází! Obvykle je k dostání na našem infocentrum zdarma, ale bohužel doba kovidová nás drží "pod zámkem", proto Vám ho přinášíme alespoň v elektronické podobě.

zobrazit článek

Čenda doporučuje vycházku po Trubičkové stezce

První vlaštovka spolupráce s Rodinnými pasy, tedy projektem na podporu rodin s dětmi, je na světě. Vycházka s maskotem Čendou po Trubičkové stezce a po vrchu Gothard s doprovodnými úkoly zabaví nejen děti, ale i jejich dospělácký doprovod. Stáhněte si pracovní list v článku.

zobrazit článek

Kniha Královehradecký kraj - Hradec Králové region

Obsah knihy je rozdělen do všech pěti okresů kraje velkoformátovými fotografiemi dominant okresu. Kniha je stručnou upoutávkou toho, co je zde možné vidět a zažít. Je vhodná nejen jako dárek pro zahraničního partnera, ale pro rozšíření vlastních obzorů o naší zemi - tohoto kraje, rovněž jako inspirace pro tuzemskou dovolenou.

zobrazit článek

Betlémské světlo 23.prosince bude!

Betlémské světlo bude v Hořicích k vyzvednutí ve středu 23. prosince kdykoli mezi 15. a 18. hodinou před Infocentrem na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo v kostele Narození Panny Marie.

zobrazit článek

Perníkový betlém podle ilustrací Karla Svolinského v hořickém muzeu

Řezbář a perníkář Aleš Vostřez zhotovil podle ilustrací Karla Svolinského z knih Český rok nový perníkový figurkový betlém. Tento betlém obsahuje 26 různých figur a je možné si ho nyní prohlédnout v Městském muzeu od úterý 8. prosince do neděle 31. ledna 2021.

zobrazit článek

Stylový dárek pod stromeček? Přece knížka od Eduarda Štorcha

Výstavu Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku, která je k vidění v Městském muzeu do 3. ledna 2021, stylově doplňuje nabídka populárních knížek od Eduarda Štorcha s tematikou pravěku.

zobrazit článek

Informační centrum od 3. prosince opět otevřeno

Již zítra 3. prosince bude opět otevřeno Městské turistické informační centrum. Vzhledem k bezpečnostním opatřením prosíme o vstup jednotlivě.

zobrazit článek

Soutěžte s křížovkou spol. Elektrowin o 20 zajímavých cen

Pro všechny, kteří rádi soutěží připravila společnost Elektrowin, křížovku o zajímavé ceny

zobrazit článek

Fotosoutěž – OVOCNÉ STROMY

Máte rádi ovocné stromy? Jejich jarní vůni v květu, chuť plodů, letní stín, podzimní barevnost nebo zimní strohost v jinovatkovém hávu? Vyfoťte nám je a pošlete svá díla do naší soutěže.

zobrazit článek

Infocentrum zavírá

Od zítra, tj. 22. října 2020, až do odvolání zůstane Městské informační centrum zavřené pro osobní návštěvy veřejnosti. K dispozici Vám ale budeme na e-mailu infocentrum@horice.org nebo na telefonu 492 105 432 ve všední dny od 8 do 17 hodin.

zobrazit článek

Mystery shopping v ičku? Na 100%

Každé dva roky probíhá utajená kontrola informačních center, kterou provádí agentura CzechTourism ve spolupráci s Asociací turistických center. Cílem je zjistit, na jaké úrovni poskytují infocentra své služby a sledovat dlouhodobě vývoj vzhledem k tomu, že jsou jakousi výkladní skříní regionu v oboru cestovního ruchu a ve velké míře ovlivní dojem z návštěvy města. V letošním roce bylo to hořické ičko hodnoceno výsledkem 100% a získalo 42 bodů ze 42 možných, stejně jako v roce 2018. A co všechno se hodnotí?

zobrazit článek

Festival regionálních produktů ZRUŠEN!!!

Festival regionálních produktů na Zvičině, který se měl konat v sobotu 10. říjnu 2020, byl ZRUŠEN.

zobrazit článek

Kupte si pastelku a podpořte tak nevidomé a slabozraké!

Bílá pastelka vyhlašuje již 21. ročník veřejné sbírky na podporu služeb pro nevidomé a slabozraké. Koupí pastelky na hořickém infocentru podporujete speciální služby pro nevidomé a slabozraké.

zobrazit článek

Masarykova věž bude v pondělí 28. září otevřená

Již se stalo tradicí, že na státní svátek 28. září je rozhledna Masarykova věž samostatnosti otevřená. Ani letošní rok není výjimkou a těšíme se na Vás!

zobrazit článek

Novinky z Podkrkonoší na měsíc září

V tomto čísle naleznete pozvánky na akce Festival regionálních produktů na Zvičině, Posvícení v osadě Vlkánov a městské slavnosti ve Dvoře Králové nad Labem.

zobrazit článek

Galerie plastik pořádá Mezinárodní festival krásných umění na maďarské téma

Hořice budou od 10. do 27. září 2020 hostit již 7. ročník Mezinárodního festivalu krásných umění. Galerie plastik, jako hlavní organizátor festivalu, tentokrát soustředila pozornost na kulturu Maďarské republiky.

zobrazit článek

Evropský den židovské kultury 6. září

Církev československá husitská, Město Hořice a hořické muzeum dovolují si vás pozvat na tradiční oslavu Evropského dne židovské kultury.

zobrazit článek

Zámecká sešlost

Dům kultury Koruna zve širokou veřejnost na hudebně zábavné odpoledne, které pod názvem Zámecká sešlost pořádá na nádvoří hořického zámku dne 5.9.2020 od 13.00 hodin.

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na Perseidy z ochozu této památky

Již zítra se bude konat noční prohlídka Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na noční město z výšky i na padající Perseidy. Otevřeno každý pátek od 18:00 do 23:00 hodin.

zobrazit článek

Další tři hrnečky s motivem z Hořic již v prodeji

Připravili jsme pro vás další hrnečky s motivem Krakonoše, Hřbitovního portálu a Sochařského parku.

zobrazit článek