Články


Uzavření turistických informačních center pro veřejnost

Na základě dnešního Usnesení Vlády ČR se k datu 14.3.2020 od 6:00 hod. uzavírají pro veřejnost turistická informační centra, a to včetně hořického.

zobrazit článek

4. dubna sběr železného šrotu a dalších kovů

Odloženo! Hořičtí skauti za podpory Města Hořice pořádají v sobotu 4. dubna sběr železného šrotu a dalších kovů. Výtěžek akce putuje na podporu skautské celoroční činnosti a letní dětské stanové tábory.

zobrazit článek

Kouzlo tance v očích dítěte

Změna termínu Charitativního plesu spolku Okno do srdce.

zobrazit článek

Relaxační jóga s aromaterapií

Výborná lektorka Tereza Ulrychová zavítá opět do RC Konvička s příjemnou relaxační jógou s kombinovanou společně s aromaterapii.

zobrazit článek

Fenomém Igráček

Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy Fenomén Igráček, věnované populární hračce provázející už několik generací naších dětí.

zobrazit článek

Příběhy krajanů z Banátu - Cestopisná přednáška PhDr. Tomáše Černohouse, Ph.D.

Městská knihovna a Odbor Klubu českých turistů v Hořicích vás srdečně zvou na přednášku PhDr. Tomáše Černohouse, Ph.D. nazvanou Příběhy krajanů z Banátu.

zobrazit článek

Zámecký masopust

Strozzi - spolek přátel hořického zámku pořádá a srdečně zve nejen hořickou veřejnost na tradiční Zámecký masopust, který se letos bude konat již počtvrté, a to v sobotu 22. února 2020.

zobrazit článek

Masaryk a Svatá země

Srdečné zveme na vernisáž výstavy "Masaryk a Svatá země", která se koná ve středu 12. února 2020 od 17,00 hod. v bývalé synagoze v Hořicích.

zobrazit článek

Letošní plesová sezóna se kvapem blíží

Letošní plesová sezóna se kvapem blíží. Již 18. ledna ji zahájí jako každoročně lesnický ples. Těšit se ovšem můžete na deset tanečních zábav, kdo si chce zatančit a užít si noblesu, určitě si tedy vybere!

zobrazit článek

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Krásná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazněla v sobotu 4.ledna 2020 v hořickém chrámu Narození Panny Marie

zobrazit článek

Tříkrálová koleda

V Hořicích pořádala Tříkrálovou sbírku Oblastní charita Jičín a Farní charita Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s hořickou římskokatolickou farností a to od pátku 3. 1. 2020. Koledníci se vydají do ulic ještě zítra, tj. v pondělí 6. 1. 2020.

zobrazit článek

Inventura v infocentru potrvá do 8. 1.

Inventura v infocentru potrvá do 8. 1. Přechází na nový pokladní systém

zobrazit článek

28.12 bude otevřena Masarykova věž samostatnosti

V sobotu 28. 12. 2019 bude mimořádně otevřena Masarykova věž samostatnosti.Otevřeno bude od 14:00 do 17:30 hodin.

zobrazit článek

Kam na výstavu? Galerie plastik doporučuje portréty na Pražském hradě

V Císařské konírně Pražského hradu byla v adventním čase zahájena výstava s názvem Portrét v Čechách pohledem dvou staletí. Spolek výtvarných umělců Mánes kurátorsky zaštítil ambiciózní projekt mapující proměny českého portrétního umění od empíru až po současnost. Autoři konceptu zařadili do reprezentativního výběru děl také klíčové sochařské podobizny ze sbírky Galerie plastik.

zobrazit článek

Jaroslav Dušek pod vánočním stromečkem?

Chcete-li potěšit své blízké vstupenkou na besedu s Jaroslavem Duškem a Vlaďkou Kennet (konzulkou Nového Zélandu), jsou k zakoupení ještě poslední vstupenky!!!

zobrazit článek

Nové číslo časopisu Pod Zvičinou je v prodeji

Poslední číslo vlastivědné čítanky Pod Zvičinou tohoto roku je na prodejních pultech.

zobrazit článek

Od Adventu do vánoc

Zveme širokou veřejnost na příjemná posezení v adventním čase do kostela sv. Bartoloměje. Přijďte se pozastavit společně v nejkrásnějším období v roce.

zobrazit článek

Na Adventním trhu v Hořicích zazpívá Heidi Janků

Město Hořice srdečně zve veřejnost na tradiční již 19. ročník adventních trhů, které proběhnou v sobotu 30. listopadu od 9 hod. na náměstí Jiřího z Poděbrad.

zobrazit článek

Charitativní ples

3.ročník Charitativního plesu na podporu opuštěných zvířat se koná již tuto sobotu 23.11. 2019 od 19.hodin v Kulturním domě Koruna.

zobrazit článek

Pánevní dno jako nové

Jolana Novotná je pohybová specialistka, učitelka pohybu, ale především žena. Jejím heslem je: „Lépe cvičit než operovat“ a „Mám se skvěle ve svém těle“.

zobrazit článek

Pozvánka na Jarmark

Ohnivá Pětka ZŠ a MŠ Na Daliborce pořádá Jarmark, který se uskuteční 27.11. 2019 od 13:30 do 17:00 hodin v České Spořitelně v Hořicích.

zobrazit článek

Třetí nejlepší informační centrum v kraji je to hořické

Městské informační centrum Hořice si převzalo ocenění za 3. místo v Královéhradeckém kraji v soutěži O nejlepší informační centrum roku 2019. Vyhlášení vítězů proběhlo během Členského fóra Asociace turistických informačních center v Praze minulý týden.

zobrazit článek

Spirituál kvintet připomene svým koncertem výročí Sametové revoluce

Už příští týden bude v našem městě probíhat celá řada akcí, které připomenou 30. výročí Sametové revoluce. Hlavní program se bude odehrávat 14. listopadu, kdy vystoupí na náměstí Jiřího z Poděbrad i skupina Spirituál kvintet. Nenechte si ujít jedno z posledních vystoupení tohoto legendárního uskupení.

zobrazit článek

Malířem za víkend

Nevěříte, že kreslit nebo malovat se dá naučit za víkend? A že jediné co, k tomu potřebujete, jen vlastní mozek a ruce? Po dvoudenním kurzu kreslení pravou hemisférou se o tom přesvědčíte a odnesete si nádherné obrázky.

zobrazit článek

Masarykova věž bude v pondělí 28. října naposledy v letošním roce otevřená

Na státní svátek 28. října otevíráme naposledy Masarykovu věž samostatnosti pro návštěvníky. Otevřeno bude od 10:00 do 16:00 hodin.

zobrazit článek

Máte rádi Cyklotoulky? Příští díl se bude věnovat Hořicím

Už v sobotu se můžete podívat na další díl oblíbeného pořadu Cyklotoulky, který se natáčel v našem městě.

zobrazit článek

Halloweenské plavání

Na sobotu 2.11. připravilo Sportovní zařízení zejména pro návštěvníky z řad dětí již tradiční plavání v bazénu plné strašidel.

zobrazit článek

Virtuální prohlídka Musea Czech Road Racing

Virtuální prohlídka Musea Czech Road Racin z dílny hradeckého fotografa Roberta Průchy je na světě. Pokud jste na letošní výstavě s názvem Od laurinky po superbike nebyli, a nebo naopak byli a chcete si ji prohlédnout znovu, máte možnost... Jak se vám líbí?

zobrazit článek

Ozvěny Cinema Open Hořice 2019

Promítání nezávislých filmů z loňského ročníku filmového festivalu proběhne 5.11. 2019 od 18h ve Stress baru v areálu pivovaru v Hořicích

zobrazit článek

Školy do školy - další ročník akce určené pro žáky a rodiče

Základní škola a mateřská škola Na Daliborce, Hořice pořádá již tradiční akci "Školy do školy".

zobrazit článek