Články


Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti

Každý pátek v měsící srpnu se můžete těšit na noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Otevřeno bude od 19:30 do 22:30 hod. za běžné vstupné. Mimořádně bude otevřeno i v sobotu 17.8. na závody České Tourist Trophy. Nenechte si ujít pohled na padající Perseidy a noční město.

zobrazit článek

O víkendu se jedou další motocyklové závody. Připravte se na nával adrenalinu

Další ročník České Tourist Trophy a závodů IRRC je za dveřmi a v Hořicích se sjedou milovníci rychlých strojů. Podle přihlášených jezdců se schyluje k velké podívané, ale závody sebou nesou i omezení. Čekejte uzavírky silnic a objízdné trasy na Dvůr Králové a Lázně Bělohrad v sobotu od 8:30 do 18:00 hod., v neděli od 8:15 do 18:00 hod.

zobrazit článek

Radiožurnál odvysílal reportáž o Dachovském koupališti v rámci pořadu Utajené krásy Česka

Je to asi nejkrásnější plovárna v Česku. Najdete ji ve východních Čechách a vznikla v roce 1925. Dnes vypadá plovárna velmi podobně jako tenkrát, vedení města se totiž rozhodlo zachovat její prvorepublikovou podobu. Nejen proto si zájemci z okolí zamlouvají kabinky na plovárně dlouho dopředu.

zobrazit článek

Infocentrum se v neděli přesouvá do muzea

Městské muzeum nahradí během nedělních otevíracích hodin hořické infocentrum. Vzhledem k tomu, že otevírací doba muzea je od 9 do 17 hod., změnu nejvíc ocení turisté a zároveň tím dojde ke zvýšení návštěvnosti této krásně opravené památky.

zobrazit článek

Přírodní kosmetika na dovolenou? Nejlepší ta z Podkrkonoší!

Zajímavou novinkou v nabídce regionálních produktů hořického infocentra je balíček tzv. kosmetiky poslední záchrany. Obsahuje tři různé přípravky, které mohou během letošního horkého léta poskytnout vítanou úlevu při spálení kůže, uvolnění svalů nebo třeba na odřeniny.

zobrazit článek

Museum CRR má novou vizitku

Pro letošní rok jsme pro vás připravili vizitku Muzea CRR. K zakoupení je přímo na zámečku a v místním informačním centru . Vizitku zakoupíte za 15 Kč,-. Těšit se můžete i na další novinky.

zobrazit článek

Koupaliště Dachova zahajuje další sezónu

Jedna z nejkrásnějších a nejstylovějších českých plováren - Koupaliště Dachova 1. června otevře své brány a zahájí tak další plaveckou sezónu. Nenechte si ujít tuto památku z 1. republiky, kde se vrátíte zpátky v čase.

zobrazit článek

Cyklobusy jezdí od 1. června

V sobotu 1. června 2019 stejně jako v předchozích letech vyjedou na území Podkrkonoší Krkonošské cyklobusy. Jezdit budou i z Hořic do Vrchlabí, kde je možný přestup na další linky. V provozu budou v průběhu celé letní sezóny až do soboty 30. 9. 2019. Letos tomu bude už po šestnácté! Pokud jste milovníci cyklistiky, nádherných výhledů do krajiny a neopakovatelných zážitků, neváhejte a využijte hustou síť cyklotras a cyklostezek, které oblast Podkrkonoší nabízí.

zobrazit článek

Nabídka pro školy či kolektivy

Hledáte vyžití pro děti na konci školního roku? Hořice Vám nabízejí varianty pro krásné i deštivé počasí. Nabízíme 4 atraktvní cíle, které můžete samozřejmě zvládnout i všechny v jeden den, nebo vybrat jen dva a zabavit tak děti na dopoledne. Tak kam se vydáte?

zobrazit článek

Pozor! Tento víkend se jede 300 zatáček

Slavný podnik 300 zatáček Gustava Havla se jede o nadcházejícím víkendu 18.-19. května. Na zdejším legendárním okruhu letos půjde už o sedmapadesátý ročník. A můžeme čekat skvělou podívanou!

zobrazit článek

A máme další nový suvenýr - trubičkový turistický deník

V našem infocentru máme nový trubičkový turistický deník. Sběratelé vizitkáři neváhejte, je ještě mnohem hezčí než na fotografiích. Koupit si ho můžete za obvyklou cenu 50 Kč.

zobrazit článek

Neleníme a chystáme se na novou turistickou sezónu

V nové letní turistické sezóně Vás provedou Hořicemi nové propagační materiály, k zakoupení budou i zbrusu nové suvenýry.

zobrazit článek

Turistická vizitka Hořic brala stříbrnou medaili

Jen vizitka Zámecké obory v Blatné přeskočila v počtu hlasů veřejnosti hořickou vizitku Hřbitovní portál ve 4. ročníku soutěže O nejhezčí turistickou vizitku roku 2019 a obstála tak velmi dobře v konkurenci 64 dalších přihlášených.

zobrazit článek

Infocentrum přijímá nově i platební karty

Důležitou novinkou v Turistickém informačním centru letošního roku je možnost platit platební kartou. Vycházíme tak vstříc stále častějším dotazům na dnes již téměř samozřejmou věc. Těšíme se na vaši návštěvu.

zobrazit článek

Otevírací doba infocentra během vánočních svátků

Během vánočních svátků upravujeme pracovní dobu informačního centra. Pokud se do Hořic chystáte a chcete se do infocentra podívat, raději si ji ověřte v tomto článku.

zobrazit článek

Adventní trhy jsou za dveřmi. Těšíme se na vás v sobotu 1. prosince

Neopakovatelnou každoroční atmosféru předvánočního času v Hořicích zahajuje tradiční Adventní trh. Ten letošní, který proběhne první prosincovou sobotu, opět rozvoní náměstí podkrkonošského města purpurou, svařákem nebo třeba opékanou kýtou či klobásou, každému podle chuti.

zobrazit článek

Pro nové upomínkové předměty přijďte do infocentra

Máme pro Vás nové upomínkové předměty, které můžete využít i jako dárek pod stromeček. Originální, ručně vyráběná mýdla, osušku s motivem koupaliště Dachova, knihy, hrnečky, obrázky, magnety a zkrátka velké množství dalších věcí. Stačí se jen vybrat. Přijďte do informační centra, těšíme se na Vás.

zobrazit článek

18 jedinečných úkolů, 2 hodiny zábavy, 2 turistické vizitky a super výlet. To vás čeká s novou hrou Tripper

Darujte k Vánocům dobrodružnou vycházku městem, během svátků přijde určitě vhod. Nová turistická hra Tripper s názvem Za sladkým pokušením vás provede nejkrásnější částí města, kde na vás čekají zajímavé úkoly. Co je cílem? Rozluštit tajnou šifru. Odměnou vám také budou 2 limitované turistické vizitky, originální razítko a tajná sekce na stránkách www.tripper.cz.

zobrazit článek

The Legend Rockfest je za námi a s ním otevření pobočky infocentra na věži

V pátek a v sobotu 21. a 22. července 2017 se sjeli do Hořic rockeři z celé republiky na další ročník úspěšné akce The Legend Rockfest do autokempu U Věže. Město Hořice otevřelo na Masarykovy věži samostatnosti pobočku turistického informačního centra a prodloužilo otevírací dobu této unikátní rozhledny. A rohledna hlásí rekordní návštěvnost.

zobrazit článek

Máme pro vás nejpodrobnější mapu Podzvičinka, která byla vydaná

V prodeji máme novou turistickou mapu Podzvičinska v měřítku 1:25 tis. společnosti Eurokart. Podrobnější zatím vydána nebyla. Zahrnuje území od Hořic na sever až po Hostinné (Dvůr Králové n. L., Hořice, Kuks, Lázně Bělohrad, Pecka, Nová Paka, Jaroměř) a v prodeji je v našem infocentru za cenu 99 Kč.

zobrazit článek

The Legend Rockfest startuje již v pátek

Další ročník rockového festivalu je za dveřmi. Na pořádnou dávku muziky se sjedou rockeři z celé republiky do autokempu U Věže již tento pátek. Vstupenky budou k dostání na místě na oba dny v ceně 599 Kč, na jeden den za 399 Kč. Na lineup a další informace se můžete podívat na stránkách fesťáku http://thelegendsrockfest.cz/.

zobrazit článek

Pobočka infocentra bude po dobu rockového festivalu na věži

Už za pár dní ostartuje další ročník rockového festivalu The Legend Rockfest v autokempu U Věže. Městské informační centrum pro účastníky festlivalu otevře svoji pobočku na rozhledně Masarykova věž samostatnosti. Zároveň se také prodlouží otevírací doba rozhledny a otevřeno bude do 20:00 hodin.

zobrazit článek

Probudit Déčko můžete i na hořickém infocentru!

V hořickém informačním centru je odedneška portál do duhové země Déčka! Navštivte nás a pomozte tak špuntům v hledání Pětibarevného klíče!

zobrazit článek

Trubičková stezka, questy i geofun - možnosti netradičních prohlídek města

V minulém roce jsme pro Vás připravili dětskou trubičkovou stezku a pro větší děti questy a geofun, které, jak se ukázalo, se těší čím dál větší oblibě. Pokud jste je ještě nevyzkoušeli, stále můžete vyrazit.

zobrazit článek

Máte zájem o prohlídku židovského hřbitova? Žádný problém

Zájemci o prohlídku židovského hřbitova si mohou zapůjčit klíčky v Městském informačním centru bez poplatku.

zobrazit článek

To nejlepší rozmarné léto zažijete na plovárně Dachova u Hořic i když probíhá rekonstrukce

Hořické koupaliště Dachova patří mezi nejkrásnější české plovárny. Jeho poloha v klidném lesním zátiší, písečná pláž a unikátní dřevěná architektura z něj činí ideální kulisu pro navození atmosféry z časů první republiky. Však si secesní koupaliště Dachova zahrálo i ve filmu! V současné době probíhá citlivá rekonstrukce levé části dřevěných převlékáren, která ovšem nijak nenarušuje provoz celého koupaliště, dotčená část a nejbližší okolí je pouze „zaploceno ohrazenkami“. Více info a aktuální foto v článku.

zobrazit článek

Příznivci reggae hudby se sjedou do Hořic již tento víkend. Proběhne Cultural Reggae Vibez.

Festival Cultural Reggae Vibez startuje již po šestnácté. V krásném prostředí Lomu U Sv. Josefa budou celý víkend znít rytmy reggae a letos se můžete těšit na Macka B & Roots Ragga band (UK), Lion D live (IT), Benny Page (UK), Rising Spirts, Feher Fekete Kerek, Mikkim, Jahtec Jammin ́ Job, Racoon ́s, Reggaenarator (PL), Tuff Steppas & Babystep (HU,UK), Roots Controller (UA), Dub Setlers (SK), The Reggae Boys (UA), Bifidus Aktif, Raggaultras crew a další.

zobrazit článek

Turistické noviny jsou zdrama k dostání v infocentru

Turistické noviny pro letní sezónu ve východních Čechách jsou zdarma k dostání v hořickém infocentrum. Najdete zde typy na výlety v obou krajích, novinky i kalendář nejdůležitějších akcí. Jsou vydávány na základě spolupráce Pardubického a Královéhradeckého kraje.

zobrazit článek

Mezinárodní festival krásných umění již tento víkend

Vážení a milí přátelé umění, Městské muzeum a Galerie plastik v Hořicích si Vás dovoluje pozvat na Mezinárodní festival krásných umění, jehož čtvrtý ročník proběhne v Hořicích od 16. do 18. června 2017.

zobrazit článek

Nové obaly na turistické deníčky jsou v prodeji

Nová zásilka obalů na turistické deníčky dorazila z Ostravy od paní Rakové. Jsou velice praktické a ručně šité. Zakoupit si je můžete v našem infocentru za cenu 250 Kč. K dostání je i limotovaná edice turistického deníku s motivem koupaliště Dachova a celkem sedm vizitek. Přijďte si vybrat...

zobrazit článek