Články


Od Adventu do vánoc

Zveme širokou veřejnost na příjemná posezení v adventním čase do kostela sv. Bartoloměje. Přijďte se pozastavit společně v nejkrásnějším období v roce.

zobrazit článek

Na Adventním trhu v Hořicích zazpívá Heidi Janků

Město Hořice srdečně zve veřejnost na tradiční již 19. ročník adventních trhů, které proběhnou v sobotu 30. listopadu od 9 hod. na náměstí Jiřího z Poděbrad.

zobrazit článek

Charitativní ples

3.ročník Charitativního plesu na podporu opuštěných zvířat se koná již tuto sobotu 23.11. 2019 od 19.hodin v Kulturním domě Koruna.

zobrazit článek

Pánevní dno jako nové

Jolana Novotná je pohybová specialistka, učitelka pohybu, ale především žena. Jejím heslem je: „Lépe cvičit než operovat“ a „Mám se skvěle ve svém těle“.

zobrazit článek

Pozvánka na Jarmark

Ohnivá Pětka ZŠ a MŠ Na Daliborce pořádá Jarmark, který se uskuteční 27.11. 2019 od 13:30 do 17:00 hodin v České Spořitelně v Hořicích.

zobrazit článek

Třetí nejlepší informační centrum v kraji je to hořické

Městské informační centrum Hořice si převzalo ocenění za 3. místo v Královéhradeckém kraji v soutěži O nejlepší informační centrum roku 2019. Vyhlášení vítězů proběhlo během Členského fóra Asociace turistických informačních center v Praze minulý týden.

zobrazit článek

Spirituál kvintet připomene svým koncertem výročí Sametové revoluce

Už příští týden bude v našem městě probíhat celá řada akcí, které připomenou 30. výročí Sametové revoluce. Hlavní program se bude odehrávat 14. listopadu, kdy vystoupí na náměstí Jiřího z Poděbrad i skupina Spirituál kvintet. Nenechte si ujít jedno z posledních vystoupení tohoto legendárního uskupení.

zobrazit článek

Malířem za víkend

Nevěříte, že kreslit nebo malovat se dá naučit za víkend? A že jediné co, k tomu potřebujete, jen vlastní mozek a ruce? Po dvoudenním kurzu kreslení pravou hemisférou se o tom přesvědčíte a odnesete si nádherné obrázky.

zobrazit článek

Masarykova věž bude v pondělí 28. října naposledy v letošním roce otevřená

Na státní svátek 28. října otevíráme naposledy Masarykovu věž samostatnosti pro návštěvníky. Otevřeno bude od 10:00 do 16:00 hodin.

zobrazit článek

Máte rádi Cyklotoulky? Příští díl se bude věnovat Hořicím

Už v sobotu se můžete podívat na další díl oblíbeného pořadu Cyklotoulky, který se natáčel v našem městě.

zobrazit článek

Halloweenské plavání

Na sobotu 2.11. připravilo Sportovní zařízení zejména pro návštěvníky z řad dětí již tradiční plavání v bazénu plné strašidel.

zobrazit článek

Virtuální prohlídka Musea Czech Road Racing

Virtuální prohlídka Musea Czech Road Racin z dílny hradeckého fotografa Roberta Průchy je na světě. Pokud jste na letošní výstavě s názvem Od laurinky po superbike nebyli, a nebo naopak byli a chcete si ji prohlédnout znovu, máte možnost... Jak se vám líbí?

zobrazit článek

Ozvěny Cinema Open Hořice 2019

Promítání nezávislých filmů z loňského ročníku filmového festivalu proběhne 5.11. 2019 od 18h ve Stress baru v areálu pivovaru v Hořicích

zobrazit článek

Školy do školy - další ročník akce určené pro žáky a rodiče

Základní škola a mateřská škola Na Daliborce, Hořice pořádá již tradiční akci "Školy do školy".

zobrazit článek

Nové číslo Pod Zvičinou v prodeji

Ode dneška je v prodeji na obvyklých místech nové číslo vlastivědné čítanky Pod Zvičinou, které je z velké části věnováno nadcházejícímu 30. výročí Sametové revoluce.

zobrazit článek

1. ročník Dne turistických informačních center oslavíme i v Hořicích

Chcete se seznámit s naší prací v infocentru a třeba si ji i vyzkoušet na vlastní kůži? Rádi soutěžíte? Právě pro Vás jsme připravili program na Den turistických informačních center, který proběhne 24. října 2019. Ale přijďte všichni - čeká vás obří bublifuk, prohlídky města s Pavlem Bičištěm, pro děti balónky a další...

zobrazit článek

Skauti v muzeu

Srdečně Vás zveme na Skautskou muzejní noc, kterou v rámci výstavy ke 100 letům skautingu v Hořicích pořádají Městské muzeum a Junák Hořice v pátek 18. října 2019 od 18 do 23 hodin.

zobrazit článek

Končíš základku a nevíš kam dál? Přijď 14.10 od 16 hodin do radničního sálu!

Víte, že Zemědělská akademie nežije jen zemědělstvím, že SPŠKS nabízí komplexní vzdělání v oblasti 3D technologie (virtuální realita, robotické rameno, 3D tiskárna).

zobrazit článek

Ičko slaví plnoletost! Dejte nám like na facebooku

I když se tomu nechce ani věřit, už je to 18 let, co existuje Městské informační centrum Hořice a tak by mělo mít i svůj vlastní život... Proto jsme se rozhodli rozdělit facebookový profil města a infocentra na dva samostatné.

zobrazit článek

V infocentru zakoupíte kalendář Lesa Království na rok 2020

K 100 výročí vznikl kalendář s fotografiemi Ladislava Válka a Ivo Janečka, kteří přehradu fotili během celého roku a je doplněný historickými fotografiemi Povodí Labe. Kalendář zakoupíte za 199,- Kč .

zobrazit článek

Výprodej! v Galerii plastik začíná vernisáží v sobotu 12. října od 15 hodin

Jakub Berdych Karpelis, designér, sklářský výtvarník a kamenosochař, představí v hořické Galerii plastik osobitý výběr z tvorby. Spoluzakladatel i na zahraniční scéně skloňovaného Qubus design studia je znám především díky konceptuálně laděným dílům, v nichž netradičním způsobem kombinuje materiály, narušuje zažité stereotypy a posouvá významy. Jakub Berdych Karpelis je absolventem hořické sochařské školy a návrat k práci v kameni charakterizuje i jeho aktuální tvorbu.

zobrazit článek

Slavnosti holovouských malináčů 2019

Obec Holovousy ve spolupráci s Výzkumným a šlechtitelským ústavem ovocnářským Holovousy s.r.o. pořádají již 17. ročník Slavnosti holovouských malináčů, který proběhne v sobotu 5. října 2019 od 13:00 hodin na návsi v Holovousích.

zobrazit článek

25. ročník jazzového festivalu Hořice JazzNights představuje letošní program

Léta letí, jak se praví v jedné známé písni ze sedmdesátých let, a tak nikoho asi nepřekvapí, že hořický jazzový festival letos oslaví již čtvrtstoletí svého trvání. Zveřejnění programu bývá vždy netrpělivě očekáváno fanoušky tohoto festivalu a já jsem proto rádi, že je mohu dnes s programem letošních Hořice JazzNights seznámit.

zobrazit článek

100 let skautingu v Hořicích

Velkou výstavu, mapující stoletou historii i současnost hořického skautingu, připravilo hořické muzeum ve spolupráci se střediskem Junáka Hořice. V jejím rámci je připravena celá řada akcí nejen pro samotné skauty, ale také pro veřejnost.

zobrazit článek

Mezinárodní festival krásných umění 2019 / Slovensko

Mezinárodní festival krásných umění v režii Galerie plastik letos nabídne ochutnávku mladé slovenské výtvarné, hudební a filmové scény.

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže budou i v září

Pro velký zájem z řad návštěvníků prodlužujeme možnost nočních prohlídek Masarykovy věže samostatnosti. Proto i každý zářiový pátek se můžete podívat na noční Hořice, a to v čase od 19:00 do 22:00 hodin. Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu!

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti

Každý pátek v měsící srpnu se můžete těšit na noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Otevřeno bude od 19:30 do 22:30 hod. za běžné vstupné. Mimořádně bude otevřeno i v sobotu 17.8. na závody České Tourist Trophy. Nenechte si ujít pohled na padající Perseidy a noční město.

zobrazit článek

O víkendu se jedou další motocyklové závody. Připravte se na nával adrenalinu

Další ročník České Tourist Trophy a závodů IRRC je za dveřmi a v Hořicích se sjedou milovníci rychlých strojů. Podle přihlášených jezdců se schyluje k velké podívané, ale závody sebou nesou i omezení. Čekejte uzavírky silnic a objízdné trasy na Dvůr Králové a Lázně Bělohrad v sobotu od 8:30 do 18:00 hod., v neděli od 8:15 do 18:00 hod.

zobrazit článek

Radiožurnál odvysílal reportáž o Dachovském koupališti v rámci pořadu Utajené krásy Česka

Je to asi nejkrásnější plovárna v Česku. Najdete ji ve východních Čechách a vznikla v roce 1925. Dnes vypadá plovárna velmi podobně jako tenkrát, vedení města se totiž rozhodlo zachovat její prvorepublikovou podobu. Nejen proto si zájemci z okolí zamlouvají kabinky na plovárně dlouho dopředu.

zobrazit článek

Infocentrum se v neděli přesouvá do muzea

Městské muzeum nahradí během nedělních otevíracích hodin hořické infocentrum. Vzhledem k tomu, že otevírací doba muzea je od 9 do 17 hod., změnu nejvíc ocení turisté a zároveň tím dojde ke zvýšení návštěvnosti této krásně opravené památky.

zobrazit článek