Články


Doplnili jsme nabídku kapesníku

Doplnili jsme pro Vás nabídku dárkově balených kapesníků, protože právě kapesníky k našemu městu neodmyslitelně patří díky dlouhé textilní tradici a podniku Mileta a.s. V nabídce jsou jak pánské, tak dámské kapesníky v různých vzorech, ale třeba i speciální edice pro rybáře a myslivce.

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti bude otevřena denně

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti rozšiřuje otevírací dobu a už od pondělí 13. července bude otevřeno denně od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Otvírací doba bude platit do konce srpna.

zobrazit článek

Noční prohlídka Galerie plastik 10.července 2020 od 20:00 do 23:00 hodin

Galerie plastik srdečně zve příznivce výtvarného umění i širokou veřejnost na noční prohlídku nově nasvícené stálé expozice a výstavy sochaře Jiřího Středy Málo viděný.

zobrazit článek

V pondělí 6. července bude v hořických muzeích, v galerii i na Masarykově věži otevřeno

I v pondělí na státní svátek budou hořické instituce - Galerie plastik, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnoti, rozhledna Hořický chlum i informační centrum pro návštěvníky otevřeny.

zobrazit článek

Letní kino Boháňka zahájí sezónu pohádkou Zakleté pírko

Prázdninová sezóna se blíží a letní kino Boháňka na ni připravilo celou řadu oblíbených komedií i (ne)známých filmových pecek. Začínáme již 1. července pohádkou Zakleté pírko

zobrazit článek

Literární toulky přes meze a louky

Literární toulky přes meze a louky jsou pro vás připraveny jako inspirace na prázdninové výlety na místa spjatá se spisovateli našeho kraje a hrdiny jejich knížek.

zobrazit článek

Na chodníku před radnicí přibyly poutače na turistické cíle

Před radnicí jsou umístěné poutače na turistické cíle. Jejich cílem je nalákat k návštěvě dalších míst v Hořicích a informovat tak návštěvníky i v době, kdy je Informační centrum zavřené. Jsou celkem 3 a upozorňují na Koupaliště Dachova, Masarykovu věž samostatnosti, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, vrch Sv. Gotharda a další významné sochy ve městě.

zobrazit článek

Letáky ke Krkonošským cyklobusům a noviny Krkonošská sezóna jsou k dostání

Pro všechny cyklisty dobrá zpráva. Dorazily letáky ke Krkonošským cyklobusům i oblíbené noviny Krkonošská sezóna. K dispozici jsou i letáky k cyklobusům, které vyjíždějí v Českém ráji. Vše zdarma v infocentru!

zobrazit článek

V infocentru to krásně voní. Doplnili jsem nabídku ručně vyráběných mýdel.

Oblíbeným dárkem z Hořic je ručně vyráběné a voňavé mýdlo s kozím mlékem z Mýdlárny u kapličky. Doplnili jsem zásoby a v nabídce jsou krásně balená větší mýdla v krabičkách v ceně 75 Kč a menší mýdla balená v celofánu za 49 Kč. Mýdlárna paní Chmatilové je držitelem označení Regionální produkt Podkrkonoší. Přijďte si vybrat...

zobrazit článek

Připravte si plavky, po víkendu se otevře koupaliště Dachova

V pondělí 8. června začne koupací sezóna na prvorepublikovém koupališti Dachova. Otevřeno bude denně od 10:00 do 19:00 hodin. Jednodenní vstupné je pro dospělého 60 Kč a pro dítě do 15 let 40 Kč.

zobrazit článek

Noc kostelů v Hořicích 12.6

Přijměte pozvání na tradiční Noc kostelů, která proběhne v pátek 12. června 2020 v bývalé Synagoze

zobrazit článek

Zpravodaj Pokrkonoší - nové číslo na červen 2020

Spolek Podkrkonoší, jehož jsme součástí, vydalo nový elektronický zpravodaj na červen letošního roku. Dozvíte se, co se nového v oblasti chystá a do našeho města zveme k návštěvě našich muzeí (tj. Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnosti a Galerie plastik).

zobrazit článek

Galerie plastik v srpnu opět pořádá Letní ateliér pro mladé umělce

Přijměte naše pozvání do fascinujícího světa výtvarného tvoření a staňte se umělcem, jeho múzou i modelem. Vstupte s námi do magického prostoru galerie uměleckých děl a buďte sami součástí nekonečného příběhu umění. Galerie plastik opět pořádá letní ateliér pro mladé umělce!

zobrazit článek

Krkobusy se rozjednou už v červnu

Cyklobusy budou v Podkrkonoší jezdit od června do září vždy v sobotu, v červenci a v srpnu ve čtvrtek a v sobotu, a to opět na trase Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět. Z Hořic vyjíždí do Vrchlabí autobus v 7:25, kde můžete přestoupit na směr Pomezní Boudy nebo Špindlerovku. Na vrch Zvičina a přehradu Les Království v letošním roce cyklobus nezajíždí. Spoje jsou vybaveny bezbariérovým přístupem se stojany pro 30 jízdních kol.

zobrazit článek

Rozhledna Hořický chlum otevřena od 23. května

Klub českých turistů odbor Hořice dává tímto na vědomí příznivcům dalekých výhledů, že při dodržení známých hygienických podmínek bude Rozhledna Hořický chlum otevřena od 23. května

zobrazit článek

Zahájení cykloturistické sezony v Krkonoších

U příležitosti zahájení 17. ročníku Krkonošských cyklobusů zveme všechny přátele cyklistiky, Krkonoš a pohybu na čerstvém vzduchu na slavnostní zahájení letošní cykloturistické sezony.

zobrazit článek

Igráčci objevují Hořice

Dnešním dnem se otvírá výstava Igráčků v Městském muzeu a dva z nich se vydali na toulky městem. Poznáte, co Honzík a Andělka navštívili?

zobrazit článek

Koupaliště Dachova zůstává zavřené. Zatím...

I přes informaci zveřejněnou v posledním čísle Hořického zpravodaje zůstává dachovské koupaliště uzavřeno, a to do odvolání. Důvodem jsou stále platná bezpečnostní opatření a nařízení Vlády ČR týkající se pandemie koronaviru.

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti se otevře 12. května, naopak rozhledna Hořický chlum bude na své návštěvníky čekat

Od 12. května přivítá své návštěvníky v nové turistické sezóně Masarykova věž samostatnosti, rozhledna a památník obětem válek. Až do odvolání naopak zůstává zavřená druhá rozhledna Hořický chlum, která je ve správě Klubu českých turistů.

zobrazit článek

Poptávaným pohledem byl motiv sochařského parku. Už máme co nabídnout

V minulých letech se častokrát návštěvníci ptali na pohled Sochařského parku, který bohužel v nabídce Městského informačního centra chyběl. Chybu jsme napravili.

zobrazit článek

Novinky z Podkrkonoší na květen 2020

Přinášíme vám květnové interaktivní vydání Novinek z Podkrkonoší.

zobrazit článek

Informační centrum je opět otevřeno

Dnešním dnem bylo opět otevřeno Městské turistické informační centrum. Vzhledem k bezpečnostním nařízením vlády prosíme o vstup jednotlivě, k dispozici je hned za dveřmi na stolečku desinfekce rukou a jednorázové rukavice. Přibyly nám také nově přepážky z plexiskla. Otevřeno bude dle běžné otvírací doby tj. pondělí až pátek 8:00 - 16:45 (polední pauza 12:00 - 12:30), sobota a svátky 8:00 - 12:00, neděle zavřeno.

zobrazit článek

Kreslím, tedy jsem!

MAS Podchlumí, z.s. pořádá další z výtvarných soutěží pro malé i velké Kreslím, tedy jsem!

zobrazit článek

Uzavření turistických informačních center pro veřejnost

Na základě dnešního Usnesení Vlády ČR se k datu 14.3.2020 od 6:00 hod. uzavírají pro veřejnost turistická informační centra, a to včetně hořického.

zobrazit článek

4. dubna sběr železného šrotu a dalších kovů

Odloženo! Hořičtí skauti za podpory Města Hořice pořádají v sobotu 4. dubna sběr železného šrotu a dalších kovů. Výtěžek akce putuje na podporu skautské celoroční činnosti a letní dětské stanové tábory.

zobrazit článek

Kouzlo tance v očích dítěte

Změna termínu Charitativního plesu spolku Okno do srdce.

zobrazit článek

Relaxační jóga s aromaterapií

Výborná lektorka Tereza Ulrychová zavítá opět do RC Konvička s příjemnou relaxační jógou s kombinovanou společně s aromaterapii.

zobrazit článek

Fenomém Igráček

Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy Fenomén Igráček, věnované populární hračce provázející už několik generací naších dětí.

zobrazit článek

Příběhy krajanů z Banátu - Cestopisná přednáška PhDr. Tomáše Černohouse, Ph.D.

Městská knihovna a Odbor Klubu českých turistů v Hořicích vás srdečně zvou na přednášku PhDr. Tomáše Černohouse, Ph.D. nazvanou Příběhy krajanů z Banátu.

zobrazit článek

Zámecký masopust

Strozzi - spolek přátel hořického zámku pořádá a srdečně zve nejen hořickou veřejnost na tradiční Zámecký masopust, který se letos bude konat již počtvrté, a to v sobotu 22. února 2020.

zobrazit článek