Články


Soutěžte s křížovkou spol. Elektrowin o 20 zajímavých cen

Pro všechny, kteří rádi soutěží připravila společnost Elektrowin, křížovku o zajímavé ceny

zobrazit článek

Fotosoutěž – OVOCNÉ STROMY

Máte rádi ovocné stromy? Jejich jarní vůni v květu, chuť plodů, letní stín, podzimní barevnost nebo zimní strohost v jinovatkovém hávu? Vyfoťte nám je a pošlete svá díla do naší soutěže.

zobrazit článek

Infocentrum zavírá

Od zítra, tj. 22. října 2020, až do odvolání zůstane Městské informační centrum zavřené pro osobní návštěvy veřejnosti. K dispozici Vám ale budeme na e-mailu infocentrum@horice.org nebo na telefonu 492 105 432 ve všední dny od 8 do 17 hodin.

zobrazit článek

Mystery shopping v ičku? Na 100%

Každé dva roky probíhá utajená kontrola informačních center, kterou provádí agentura CzechTourism ve spolupráci s Asociací turistických center. Cílem je zjistit, na jaké úrovni poskytují infocentra své služby a sledovat dlouhodobě vývoj vzhledem k tomu, že jsou jakousi výkladní skříní regionu v oboru cestovního ruchu a ve velké míře ovlivní dojem z návštěvy města. V letošním roce bylo to hořické ičko hodnoceno výsledkem 100% a získalo 42 bodů ze 42 možných, stejně jako v roce 2018. A co všechno se hodnotí?

zobrazit článek

Festival regionálních produktů ZRUŠEN!!!

Festival regionálních produktů na Zvičině, který se měl konat v sobotu 10. říjnu 2020, byl ZRUŠEN.

zobrazit článek

Kupte si pastelku a podpořte tak nevidomé a slabozraké!

Bílá pastelka vyhlašuje již 21. ročník veřejné sbírky na podporu služeb pro nevidomé a slabozraké. Koupí pastelky na hořickém infocentru podporujete speciální služby pro nevidomé a slabozraké.

zobrazit článek

Masarykova věž bude v pondělí 28. září otevřená

Již se stalo tradicí, že na státní svátek 28. září je rozhledna Masarykova věž samostatnosti otevřená. Ani letošní rok není výjimkou a těšíme se na Vás!

zobrazit článek

Novinky z Podkrkonoší na měsíc září

V tomto čísle naleznete pozvánky na akce Festival regionálních produktů na Zvičině, Posvícení v osadě Vlkánov a městské slavnosti ve Dvoře Králové nad Labem.

zobrazit článek

Galerie plastik pořádá Mezinárodní festival krásných umění na maďarské téma

Hořice budou od 10. do 27. září 2020 hostit již 7. ročník Mezinárodního festivalu krásných umění. Galerie plastik, jako hlavní organizátor festivalu, tentokrát soustředila pozornost na kulturu Maďarské republiky.

zobrazit článek

Evropský den židovské kultury 6. září

Církev československá husitská, Město Hořice a hořické muzeum dovolují si vás pozvat na tradiční oslavu Evropského dne židovské kultury.

zobrazit článek

Zámecká sešlost

Dům kultury Koruna zve širokou veřejnost na hudebně zábavné odpoledne, které pod názvem Zámecká sešlost pořádá na nádvoří hořického zámku dne 5.9.2020 od 13.00 hodin.

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na Perseidy z ochozu této památky

Již zítra se bude konat noční prohlídka Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na noční město z výšky i na padající Perseidy. Otevřeno každý pátek od 18:00 do 23:00 hodin.

zobrazit článek

Další tři hrnečky s motivem z Hořic již v prodeji

Připravili jsme pro vás další hrnečky s motivem Krakonoše, Hřbitovního portálu a Sochařského parku.

zobrazit článek

Přijďte si k nám zamlsat. Máme nová lízátka

Na fotografii nejsou tak krásná jako v reálu, ale na chuť jsou výborná! Připravili jsme pro vás novinku v podobě čokoládových lízátek medvídka a srdíček firmy Čokoláda Eva, která nese označení Regionální produkt Podkrkonoší. Cena je 15 Kč za kus, přijďte ochutnat...

zobrazit článek

Výstavou Jiří Středa/ Málo viděný provedl návštěvníky sám autor

Ve středu 29. července uspořádala Galerie plastik komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Středy Málo viděný.

zobrazit článek

Koncert country kapely Tuplácky

Městské muzeum Hořice pořádá v pátek 14. srpna koncert královéhradecké country kapely Tuplácky.

zobrazit článek

Pravidelné prohlídky města s průvodcem startují příští týden

Vždy ve středu a v sobotu v 15:00 hodin se můžete projít městem a poslechnout si na vybraných místech odborný výklad průvodce. Uvidíte nejkrásnější místa Hořic, cena je jen 20 Kč za osobu. Odchází se za každého počasí při počtu minimálně 5 osob, vstupenky zakupujte v infocentru nebo muzeu nejdéle 2 hodiny před začátkem prohlídky.

zobrazit článek

Doplnili jsme nabídku kapesníku

Doplnili jsme pro Vás nabídku dárkově balených kapesníků, protože právě kapesníky k našemu městu neodmyslitelně patří díky dlouhé textilní tradici a podniku Mileta a.s. V nabídce jsou jak pánské, tak dámské kapesníky v různých vzorech, ale třeba i speciální edice pro rybáře a myslivce.

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti bude otevřena denně

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti rozšiřuje otevírací dobu a už od pondělí 13. července bude otevřeno denně od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Otvírací doba bude platit do konce srpna.

zobrazit článek

Noční prohlídka Galerie plastik 10.července 2020 od 20:00 do 23:00 hodin

Galerie plastik srdečně zve příznivce výtvarného umění i širokou veřejnost na noční prohlídku nově nasvícené stálé expozice a výstavy sochaře Jiřího Středy Málo viděný.

zobrazit článek

V pondělí 6. července bude v hořických muzeích, v galerii i na Masarykově věži otevřeno

I v pondělí na státní svátek budou hořické instituce - Galerie plastik, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnoti, rozhledna Hořický chlum i informační centrum pro návštěvníky otevřeny.

zobrazit článek

Letní kino Boháňka zahájí sezónu pohádkou Zakleté pírko

Prázdninová sezóna se blíží a letní kino Boháňka na ni připravilo celou řadu oblíbených komedií i (ne)známých filmových pecek. Začínáme již 1. července pohádkou Zakleté pírko

zobrazit článek

Literární toulky přes meze a louky

Literární toulky přes meze a louky jsou pro vás připraveny jako inspirace na prázdninové výlety na místa spjatá se spisovateli našeho kraje a hrdiny jejich knížek.

zobrazit článek

Na chodníku před radnicí přibyly poutače na turistické cíle

Před radnicí jsou umístěné poutače na turistické cíle. Jejich cílem je nalákat k návštěvě dalších míst v Hořicích a informovat tak návštěvníky i v době, kdy je Informační centrum zavřené. Jsou celkem 3 a upozorňují na Koupaliště Dachova, Masarykovu věž samostatnosti, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, vrch Sv. Gotharda a další významné sochy ve městě.

zobrazit článek

Letáky ke Krkonošským cyklobusům a noviny Krkonošská sezóna jsou k dostání

Pro všechny cyklisty dobrá zpráva. Dorazily letáky ke Krkonošským cyklobusům i oblíbené noviny Krkonošská sezóna. K dispozici jsou i letáky k cyklobusům, které vyjíždějí v Českém ráji. Vše zdarma v infocentru!

zobrazit článek

V infocentru to krásně voní. Doplnili jsem nabídku ručně vyráběných mýdel.

Oblíbeným dárkem z Hořic je ručně vyráběné a voňavé mýdlo s kozím mlékem z Mýdlárny u kapličky. Doplnili jsem zásoby a v nabídce jsou krásně balená větší mýdla v krabičkách v ceně 75 Kč a menší mýdla balená v celofánu za 49 Kč. Mýdlárna paní Chmatilové je držitelem označení Regionální produkt Podkrkonoší. Přijďte si vybrat...

zobrazit článek

Připravte si plavky, po víkendu se otevře koupaliště Dachova

V pondělí 8. června začne koupací sezóna na prvorepublikovém koupališti Dachova. Otevřeno bude denně od 10:00 do 19:00 hodin. Jednodenní vstupné je pro dospělého 60 Kč a pro dítě do 15 let 40 Kč.

zobrazit článek

Noc kostelů v Hořicích 12.6

Přijměte pozvání na tradiční Noc kostelů, která proběhne v pátek 12. června 2020 v bývalé Synagoze

zobrazit článek

Zpravodaj Pokrkonoší - nové číslo na červen 2020

Spolek Podkrkonoší, jehož jsme součástí, vydalo nový elektronický zpravodaj na červen letošního roku. Dozvíte se, co se nového v oblasti chystá a do našeho města zveme k návštěvě našich muzeí (tj. Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnosti a Galerie plastik).

zobrazit článek