Články


Novinky z Podkrkonoší na měsíc září

V tomto čísle naleznete pozvánky na akce Festival regionálních produktů na Zvičině, Posvícení v osadě Vlkánov a městské slavnosti ve Dvoře Králové nad Labem.

zobrazit článek

Galerie plastik pořádá Mezinárodní festival krásných umění na maďarské téma

Hořice budou od 10. do 27. září 2020 hostit již 7. ročník Mezinárodního festivalu krásných umění. Galerie plastik, jako hlavní organizátor festivalu, tentokrát soustředila pozornost na kulturu Maďarské republiky.

zobrazit článek

Evropský den židovské kultury 6. září

Církev československá husitská, Město Hořice a hořické muzeum dovolují si vás pozvat na tradiční oslavu Evropského dne židovské kultury.

zobrazit článek

Zámecká sešlost

Dům kultury Koruna zve širokou veřejnost na hudebně zábavné odpoledne, které pod názvem Zámecká sešlost pořádá na nádvoří hořického zámku dne 5.9.2020 od 13.00 hodin.

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na Perseidy z ochozu této památky

Již zítra se bude konat noční prohlídka Masarykovy věže samostatnosti. Přijďte se podívat na noční město z výšky i na padající Perseidy. Otevřeno každý pátek od 18:00 do 23:00 hodin.

zobrazit článek

Další tři hrnečky s motivem z Hořic již v prodeji

Připravili jsme pro vás další hrnečky s motivem Krakonoše, Hřbitovního portálu a Sochařského parku.

zobrazit článek

Přijďte si k nám zamlsat. Máme nová lízátka

Na fotografii nejsou tak krásná jako v reálu, ale na chuť jsou výborná! Připravili jsme pro vás novinku v podobě čokoládových lízátek medvídka a srdíček firmy Čokoláda Eva, která nese označení Regionální produkt Podkrkonoší. Cena je 15 Kč za kus, přijďte ochutnat...

zobrazit článek

Výstavou Jiří Středa/ Málo viděný provedl návštěvníky sám autor

Ve středu 29. července uspořádala Galerie plastik komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Středy Málo viděný.

zobrazit článek

Koncert country kapely Tuplácky

Městské muzeum Hořice pořádá v pátek 14. srpna koncert královéhradecké country kapely Tuplácky.

zobrazit článek

Pravidelné prohlídky města s průvodcem startují příští týden

Vždy ve středu a v sobotu v 15:00 hodin se můžete projít městem a poslechnout si na vybraných místech odborný výklad průvodce. Uvidíte nejkrásnější místa Hořic, cena je jen 20 Kč za osobu. Odchází se za každého počasí při počtu minimálně 5 osob, vstupenky zakupujte v infocentru nebo muzeu nejdéle 2 hodiny před začátkem prohlídky.

zobrazit článek

Doplnili jsme nabídku kapesníku

Doplnili jsme pro Vás nabídku dárkově balených kapesníků, protože právě kapesníky k našemu městu neodmyslitelně patří díky dlouhé textilní tradici a podniku Mileta a.s. V nabídce jsou jak pánské, tak dámské kapesníky v různých vzorech, ale třeba i speciální edice pro rybáře a myslivce.

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti bude otevřena denně

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti rozšiřuje otevírací dobu a už od pondělí 13. července bude otevřeno denně od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Otvírací doba bude platit do konce srpna.

zobrazit článek

Noční prohlídka Galerie plastik 10.července 2020 od 20:00 do 23:00 hodin

Galerie plastik srdečně zve příznivce výtvarného umění i širokou veřejnost na noční prohlídku nově nasvícené stálé expozice a výstavy sochaře Jiřího Středy Málo viděný.

zobrazit článek

V pondělí 6. července bude v hořických muzeích, v galerii i na Masarykově věži otevřeno

I v pondělí na státní svátek budou hořické instituce - Galerie plastik, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnoti, rozhledna Hořický chlum i informační centrum pro návštěvníky otevřeny.

zobrazit článek

Letní kino Boháňka zahájí sezónu pohádkou Zakleté pírko

Prázdninová sezóna se blíží a letní kino Boháňka na ni připravilo celou řadu oblíbených komedií i (ne)známých filmových pecek. Začínáme již 1. července pohádkou Zakleté pírko

zobrazit článek

Literární toulky přes meze a louky

Literární toulky přes meze a louky jsou pro vás připraveny jako inspirace na prázdninové výlety na místa spjatá se spisovateli našeho kraje a hrdiny jejich knížek.

zobrazit článek

Na chodníku před radnicí přibyly poutače na turistické cíle

Před radnicí jsou umístěné poutače na turistické cíle. Jejich cílem je nalákat k návštěvě dalších míst v Hořicích a informovat tak návštěvníky i v době, kdy je Informační centrum zavřené. Jsou celkem 3 a upozorňují na Koupaliště Dachova, Masarykovu věž samostatnosti, Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, vrch Sv. Gotharda a další významné sochy ve městě.

zobrazit článek

Letáky ke Krkonošským cyklobusům a noviny Krkonošská sezóna jsou k dostání

Pro všechny cyklisty dobrá zpráva. Dorazily letáky ke Krkonošským cyklobusům i oblíbené noviny Krkonošská sezóna. K dispozici jsou i letáky k cyklobusům, které vyjíždějí v Českém ráji. Vše zdarma v infocentru!

zobrazit článek

V infocentru to krásně voní. Doplnili jsem nabídku ručně vyráběných mýdel.

Oblíbeným dárkem z Hořic je ručně vyráběné a voňavé mýdlo s kozím mlékem z Mýdlárny u kapličky. Doplnili jsem zásoby a v nabídce jsou krásně balená větší mýdla v krabičkách v ceně 75 Kč a menší mýdla balená v celofánu za 49 Kč. Mýdlárna paní Chmatilové je držitelem označení Regionální produkt Podkrkonoší. Přijďte si vybrat...

zobrazit článek

Připravte si plavky, po víkendu se otevře koupaliště Dachova

V pondělí 8. června začne koupací sezóna na prvorepublikovém koupališti Dachova. Otevřeno bude denně od 10:00 do 19:00 hodin. Jednodenní vstupné je pro dospělého 60 Kč a pro dítě do 15 let 40 Kč.

zobrazit článek

Noc kostelů v Hořicích 12.6

Přijměte pozvání na tradiční Noc kostelů, která proběhne v pátek 12. června 2020 v bývalé Synagoze

zobrazit článek

Zpravodaj Pokrkonoší - nové číslo na červen 2020

Spolek Podkrkonoší, jehož jsme součástí, vydalo nový elektronický zpravodaj na červen letošního roku. Dozvíte se, co se nového v oblasti chystá a do našeho města zveme k návštěvě našich muzeí (tj. Městské muzeum, Museum Czech Road Racing, Masarykova věž samostatnosti a Galerie plastik).

zobrazit článek

Galerie plastik v srpnu opět pořádá Letní ateliér pro mladé umělce

Přijměte naše pozvání do fascinujícího světa výtvarného tvoření a staňte se umělcem, jeho múzou i modelem. Vstupte s námi do magického prostoru galerie uměleckých děl a buďte sami součástí nekonečného příběhu umění. Galerie plastik opět pořádá letní ateliér pro mladé umělce!

zobrazit článek

Krkobusy se rozjednou už v červnu

Cyklobusy budou v Podkrkonoší jezdit od června do září vždy v sobotu, v červenci a v srpnu ve čtvrtek a v sobotu, a to opět na trase Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět. Z Hořic vyjíždí do Vrchlabí autobus v 7:25, kde můžete přestoupit na směr Pomezní Boudy nebo Špindlerovku. Na vrch Zvičina a přehradu Les Království v letošním roce cyklobus nezajíždí. Spoje jsou vybaveny bezbariérovým přístupem se stojany pro 30 jízdních kol.

zobrazit článek

Rozhledna Hořický chlum otevřena od 23. května

Klub českých turistů odbor Hořice dává tímto na vědomí příznivcům dalekých výhledů, že při dodržení známých hygienických podmínek bude Rozhledna Hořický chlum otevřena od 23. května

zobrazit článek

Zahájení cykloturistické sezony v Krkonoších

U příležitosti zahájení 17. ročníku Krkonošských cyklobusů zveme všechny přátele cyklistiky, Krkonoš a pohybu na čerstvém vzduchu na slavnostní zahájení letošní cykloturistické sezony.

zobrazit článek

Igráčci objevují Hořice

Dnešním dnem se otvírá výstava Igráčků v Městském muzeu a dva z nich se vydali na toulky městem. Poznáte, co Honzík a Andělka navštívili?

zobrazit článek

Koupaliště Dachova zůstává zavřené. Zatím...

I přes informaci zveřejněnou v posledním čísle Hořického zpravodaje zůstává dachovské koupaliště uzavřeno, a to do odvolání. Důvodem jsou stále platná bezpečnostní opatření a nařízení Vlády ČR týkající se pandemie koronaviru.

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti se otevře 12. května, naopak rozhledna Hořický chlum bude na své návštěvníky čekat

Od 12. května přivítá své návštěvníky v nové turistické sezóně Masarykova věž samostatnosti, rozhledna a památník obětem válek. Až do odvolání naopak zůstává zavřená druhá rozhledna Hořický chlum, která je ve správě Klubu českých turistů.

zobrazit článek