Články


Geocaching aneb Keškovaná Podchlumím

GEOCACHING (česky „keškovaná“) je kombinace sportu a turistiky, jež využívá družicového polohového systému k hledání skryté schránky (=pokladu tzv. cache/keš) pomocí zeměpisných souřadnic.

zobrazit článek

MASOPUST BUDE 12. ÚNORA!

Po dvouleté přestávce, způsobené epidemií koronaviru, se hořická i přespolní veřejnost opět může těšit na masopustní veselí. Akci Zámecký masopust" jižpopáté pořádá spolek Strozzi - spolek přátel hořického zámku.

zobrazit článek

Vánoční Podzvičina už je na pultech

Od včerejška je v prodeji vánoční číslo časopisu Pod Zvičinou, které opět přináší své pravidelné rubriky i další zajímavé čtení. V Kapitolách z historie Dalibora se dočtete kromě jiného především o odhalení pomníku Bedřicha Smetany a slavné Výstavě českého severovýchodu v nově založených Smetanových sadech.

zobrazit článek

Betlémské světlo v Hořicích v předvečer Vánoc

Přijďte si i letos pro plamínek Betlémského světla do vašich domovů.

zobrazit článek

POHÁDKA BUDE

Z důvodu nemoci se ruší nedělní představení loutkové pohádky Honza a zlá princezna, které mělo proběhnout v DK Koruna. O náhradním termínu vás budeme informovat!

zobrazit článek

Svoboda není retro! Vzpomínka na listopad ´89

U příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu pořádá město Hořice komponovaný vzpomínkový večer Svoboda není retro. Projekce dokumentů s vyprávěním pamětníků a hudební vystoupení kytaristy Stanislava Štěpa proběhne v úterý 16. 11. od 17 hod. v Divadelním sále na radnici od 17 hod.

zobrazit článek

ZÁMECKÝ HALLOWEEN V NEDĚLI 7. LISTOPADU

Spolek Strozzi ve spolupráci s Městským muzeem pořádá v prostorách tvrze a nádvoří zámku další ročník Zámeckého halloweenu. Akce se koná v neděli 7. listopadu 2021, průběžně od 17.00 hodin.

zobrazit článek

Odedneška můžete v Městském informačním centru přispět na sbírku pro válečné veterány.

Veřejnou sbírku se symbolem vlčího máku pořádá už sedmým rokem nezisková společnost Post Bellum. Připnutím červeného kvítku vyjadřujeme úctu lidem, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech.

zobrazit článek

Přijďte v sobotu do hořického bazénu na trochu netradiční plavání.

Od 16,30 bude bazén připraven se strašidly pro menší děti a to při běžném osvětlení. Šance větších nebojácných dětí nastane od 18.30 do 20.30, kdy bazén ožije v záři svíček, náramků, dýní, pavouků a temných duchů.

zobrazit článek

Namalujte Hořice a získejte od infocentra dárek!

V rámci Týdne infocenter hořické íčko vyhlašuje akci pro děti a mládež, jejímž záměrem je tvorba obrázku s libovolným motivem Hořic. Na techniku se nehledí, kreslete a malujte ostošest jak vám vyhovuje!

zobrazit článek

Slavnosti ovoce v Holovousích 23. 10.

VŠUO Holovousy pořádá v sobotu 23. října od 9 hod. Slavnosti ovoce v areálu výzkumného ústavu.

zobrazit článek

SmartGuide oceňuje tvůrce obsahu 150 000 Kč v rámci projektu na podporu turismu v České Republice.

V rámci projektu Zachraňme turismus - Poznejme Českou republiku, který SmartGuide spustil ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, proběhla soutěž pro tvůrce obsahu na platformě SmartGuide. Výherci soutěže si mezi sebe rozdělili celkovou částku 150 000 Kč.

zobrazit článek

JazzNights 2021 je za dveřmi!

Po loňské přestávce zaviněné epidemií covidu-19 se do Hořic vrací tradiční jazzový festival s názvem JazzNights. Oblíbená akce všech hudebních fajnšmekrů se letos uskuteční ve dnech 3. - 6. listopadu a přinese svým divákům spoustu kvalitní hudby.

zobrazit článek

NOVINKA: Toulky podkrkonošskou minulostí

V infocentru je nově k zakoupení kniha „Toulky podkrkonošskou minulostí“. Tato kniha předkládá místním patriotům a milovníkům Podkrkonoší malou historickou vlastivědu většiny obcí bývalého vrchlabského okresu.

zobrazit článek

Novinky z Podkrkonoší

A co v letním dvojčísle Novinek z Podkrkonoší najdete?

zobrazit článek

Hlasujte v anketě o nejoblíbenější informační centrum roku a získejte cenu

Asociace turistických informačních center České republiky vyhlašuje anketu o nejoblíbenější turistické informační centrum letošního roku.

zobrazit článek

Léto s Kartou návštěvníka

Pro zpříjemnění pobytu všech návštěvníků Hořic jsme připravili Kartu návštěvníka, se kterou lze čerpat řadu výhod, slev a zážitků během vašich procházek městěm. Cílem tohoto projektu je zatraktivnit návštěvníkům pobyt a připravit jim takový program, který je zaujme natolik, aby zůstali ve městě co nejdéle. Důležitou součástí je také propagace místních podnikatelů a tradičních hořických výrobků.

zobrazit článek

Zastav nečas!

Na Déčku se úplně zbláznilo počasí! Dokud padají trakaře, ještě to jde, ale co až začnou pršet kamiony? Princezna Prga má plné ruce práce: zachraňuje špunty zamrzlé v ledu na pláži, suší ovečkám kožíšky promočené náhlou povodní...

zobrazit článek

Zahájení cykloturistické sezony v Krkonoších - Sobota 29. 5. 2021

U příležitosti zahájení 18. ročníku Krkonošských cyklobusů zveme všechny přátele cyklistiky, Krkonoš a pohybu na čerstvém vzduchu na slavnostní zahájení letošní cykloturistické sezony.

zobrazit článek

V pondělí 10.5. otvíráme infocentrum

Po uvolnění vládních opatření v letošním roce poprvé otevřeme v pondělí 10. května informační centrum pro veřejnost. Opět budou dostupné veškeré služby, na které jste byli zvyklí - kopírování, tisk, prodej propagačních předmětů a suvenýrů apod. A doufáme, že naše dveře už zůstanou navždy otevřené! Těšíme se na vaši návštěvu!

zobrazit článek

Masarykova věž samostatnosti se otevírá již tento pátek

Po zimní odmlce se tento pátek 7. května otevírá pro veřejnost Masarykova věž samostatnosti.

zobrazit článek

Hmyzí hotýlek je nově ve Smetanových sadech a čeká na své hosty

V rámci projektu MAP pro ORP Hořice II a ve spolupráci s městem Hořice nechala MAS Podchlumí, z.s. ve Smetanových sadech nainstalovat hmyzí domeček. Naleznete ho napravo za sochou Krakonoše u posledního zastavení Trubičkové naučné stezky.

zobrazit článek

KAM po Česku v elektronické podobě

Březnové vydání turistického magazínu KAM PO ČESKU právě vychází! Obvykle je k dostání na našem infocentrum zdarma, ale bohužel doba kovidová nás drží "pod zámkem", proto Vám ho přinášíme alespoň v elektronické podobě.

zobrazit článek

Čenda doporučuje vycházku po Trubičkové stezce

První vlaštovka spolupráce s Rodinnými pasy, tedy projektem na podporu rodin s dětmi, je na světě. Vycházka s maskotem Čendou po Trubičkové stezce a po vrchu Gothard s doprovodnými úkoly zabaví nejen děti, ale i jejich dospělácký doprovod. Stáhněte si pracovní list v článku.

zobrazit článek

Kniha Královehradecký kraj - Hradec Králové region

Obsah knihy je rozdělen do všech pěti okresů kraje velkoformátovými fotografiemi dominant okresu. Kniha je stručnou upoutávkou toho, co je zde možné vidět a zažít. Je vhodná nejen jako dárek pro zahraničního partnera, ale pro rozšíření vlastních obzorů o naší zemi - tohoto kraje, rovněž jako inspirace pro tuzemskou dovolenou.

zobrazit článek

Betlémské světlo 23.prosince bude!

Betlémské světlo bude v Hořicích k vyzvednutí ve středu 23. prosince kdykoli mezi 15. a 18. hodinou před Infocentrem na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo v kostele Narození Panny Marie.

zobrazit článek

Perníkový betlém podle ilustrací Karla Svolinského v hořickém muzeu

Řezbář a perníkář Aleš Vostřez zhotovil podle ilustrací Karla Svolinského z knih Český rok nový perníkový figurkový betlém. Tento betlém obsahuje 26 různých figur a je možné si ho nyní prohlédnout v Městském muzeu od úterý 8. prosince do neděle 31. ledna 2021.

zobrazit článek

Stylový dárek pod stromeček? Přece knížka od Eduarda Štorcha

Výstavu Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku, která je k vidění v Městském muzeu do 3. ledna 2021, stylově doplňuje nabídka populárních knížek od Eduarda Štorcha s tematikou pravěku.

zobrazit článek

Informační centrum od 3. prosince opět otevřeno

Již zítra 3. prosince bude opět otevřeno Městské turistické informační centrum. Vzhledem k bezpečnostním opatřením prosíme o vstup jednotlivě.

zobrazit článek

Soutěžte s křížovkou spol. Elektrowin o 20 zajímavých cen

Pro všechny, kteří rádi soutěží připravila společnost Elektrowin, křížovku o zajímavé ceny

zobrazit článek