Články


Nové číslo Pod Zvičinou v prodeji

Ode dneška je v prodeji na obvyklých místech nové číslo vlastivědné čítanky Pod Zvičinou, které je z velké části věnováno nadcházejícímu 30. výročí Sametové revoluce.

zobrazit článek

1. ročník Dne turistických informačních center oslavíme i v Hořicích

Chcete se seznámit s naší prací v infocentru a třeba si ji i vyzkoušet na vlastní kůži? Rádi soutěžíte? Právě pro Vás jsme připravili program na Den turistických informačních center, který proběhne 24. října 2019. Ale přijďte všichni - čeká vás obří bublifuk, prohlídky města s Pavlem Bičištěm, pro děti balónky a další...

zobrazit článek

Skauti v muzeu

Srdečně Vás zveme na Skautskou muzejní noc, kterou v rámci výstavy ke 100 letům skautingu v Hořicích pořádají Městské muzeum a Junák Hořice v pátek 18. října 2019 od 18 do 23 hodin.

zobrazit článek

Končíš základku a nevíš kam dál? Přijď 14.10 od 16 hodin do radničního sálu!

Víte, že Zemědělská akademie nežije jen zemědělstvím, že SPŠKS nabízí komplexní vzdělání v oblasti 3D technologie (virtuální realita, robotické rameno, 3D tiskárna).

zobrazit článek

Ičko slaví plnoletost! Dejte nám like na facebooku

I když se tomu nechce ani věřit, už je to 18 let, co existuje Městské informační centrum Hořice a tak by mělo mít i svůj vlastní život... Proto jsme se rozhodli rozdělit facebookový profil města a infocentra na dva samostatné.

zobrazit článek

V infocentru zakoupíte kalendář Lesa Království na rok 2020

K 100 výročí vznikl kalendář s fotografiemi Ladislava Válka a Ivo Janečka, kteří přehradu fotili během celého roku a je doplněný historickými fotografiemi Povodí Labe. Kalendář zakoupíte za 199,- Kč .

zobrazit článek

Výprodej! v Galerii plastik začíná vernisáží v sobotu 12. října od 15 hodin

Jakub Berdych Karpelis, designér, sklářský výtvarník a kamenosochař, představí v hořické Galerii plastik osobitý výběr z tvorby. Spoluzakladatel i na zahraniční scéně skloňovaného Qubus design studia je znám především díky konceptuálně laděným dílům, v nichž netradičním způsobem kombinuje materiály, narušuje zažité stereotypy a posouvá významy. Jakub Berdych Karpelis je absolventem hořické sochařské školy a návrat k práci v kameni charakterizuje i jeho aktuální tvorbu.

zobrazit článek

Slavnosti holovouských malináčů 2019

Obec Holovousy ve spolupráci s Výzkumným a šlechtitelským ústavem ovocnářským Holovousy s.r.o. pořádají již 17. ročník Slavnosti holovouských malináčů, který proběhne v sobotu 5. října 2019 od 13:00 hodin na návsi v Holovousích.

zobrazit článek

25. ročník jazzového festivalu Hořice JazzNights představuje letošní program

Léta letí, jak se praví v jedné známé písni ze sedmdesátých let, a tak nikoho asi nepřekvapí, že hořický jazzový festival letos oslaví již čtvrtstoletí svého trvání. Zveřejnění programu bývá vždy netrpělivě očekáváno fanoušky tohoto festivalu a já jsem proto rádi, že je mohu dnes s programem letošních Hořice JazzNights seznámit.

zobrazit článek

100 let skautingu v Hořicích

Velkou výstavu, mapující stoletou historii i současnost hořického skautingu, připravilo hořické muzeum ve spolupráci se střediskem Junáka Hořice. V jejím rámci je připravena celá řada akcí nejen pro samotné skauty, ale také pro veřejnost.

zobrazit článek

Mezinárodní festival krásných umění 2019 / Slovensko

Mezinárodní festival krásných umění v režii Galerie plastik letos nabídne ochutnávku mladé slovenské výtvarné, hudební a filmové scény.

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže budou i v září

Pro velký zájem z řad návštěvníků prodlužujeme možnost nočních prohlídek Masarykovy věže samostatnosti. Proto i každý zářiový pátek se můžete podívat na noční Hořice, a to v čase od 19:00 do 22:00 hodin. Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu!

zobrazit článek

Noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti

Každý pátek v měsící srpnu se můžete těšit na noční prohlídky Masarykovy věže samostatnosti. Otevřeno bude od 19:30 do 22:30 hod. za běžné vstupné. Mimořádně bude otevřeno i v sobotu 17.8. na závody České Tourist Trophy. Nenechte si ujít pohled na padající Perseidy a noční město.

zobrazit článek

O víkendu se jedou další motocyklové závody. Připravte se na nával adrenalinu

Další ročník České Tourist Trophy a závodů IRRC je za dveřmi a v Hořicích se sjedou milovníci rychlých strojů. Podle přihlášených jezdců se schyluje k velké podívané, ale závody sebou nesou i omezení. Čekejte uzavírky silnic a objízdné trasy na Dvůr Králové a Lázně Bělohrad v sobotu od 8:30 do 18:00 hod., v neděli od 8:15 do 18:00 hod.

zobrazit článek

Radiožurnál odvysílal reportáž o Dachovském koupališti v rámci pořadu Utajené krásy Česka

Je to asi nejkrásnější plovárna v Česku. Najdete ji ve východních Čechách a vznikla v roce 1925. Dnes vypadá plovárna velmi podobně jako tenkrát, vedení města se totiž rozhodlo zachovat její prvorepublikovou podobu. Nejen proto si zájemci z okolí zamlouvají kabinky na plovárně dlouho dopředu.

zobrazit článek

Infocentrum se v neděli přesouvá do muzea

Městské muzeum nahradí během nedělních otevíracích hodin hořické infocentrum. Vzhledem k tomu, že otevírací doba muzea je od 9 do 17 hod., změnu nejvíc ocení turisté a zároveň tím dojde ke zvýšení návštěvnosti této krásně opravené památky.

zobrazit článek

Přírodní kosmetika na dovolenou? Nejlepší ta z Podkrkonoší!

Zajímavou novinkou v nabídce regionálních produktů hořického infocentra je balíček tzv. kosmetiky poslední záchrany. Obsahuje tři různé přípravky, které mohou během letošního horkého léta poskytnout vítanou úlevu při spálení kůže, uvolnění svalů nebo třeba na odřeniny.

zobrazit článek

Museum CRR má novou vizitku

Pro letošní rok jsme pro vás připravili vizitku Muzea CRR. K zakoupení je přímo na zámečku a v místním informačním centru . Vizitku zakoupíte za 15 Kč,-. Těšit se můžete i na další novinky.

zobrazit článek

Koupaliště Dachova zahajuje další sezónu

Jedna z nejkrásnějších a nejstylovějších českých plováren - Koupaliště Dachova 1. června otevře své brány a zahájí tak další plaveckou sezónu. Nenechte si ujít tuto památku z 1. republiky, kde se vrátíte zpátky v čase.

zobrazit článek

Cyklobusy jezdí od 1. června

V sobotu 1. června 2019 stejně jako v předchozích letech vyjedou na území Podkrkonoší Krkonošské cyklobusy. Jezdit budou i z Hořic do Vrchlabí, kde je možný přestup na další linky. V provozu budou v průběhu celé letní sezóny až do soboty 30. 9. 2019. Letos tomu bude už po šestnácté! Pokud jste milovníci cyklistiky, nádherných výhledů do krajiny a neopakovatelných zážitků, neváhejte a využijte hustou síť cyklotras a cyklostezek, které oblast Podkrkonoší nabízí.

zobrazit článek

Nabídka pro školy či kolektivy

Hledáte vyžití pro děti na konci školního roku? Hořice Vám nabízejí varianty pro krásné i deštivé počasí. Nabízíme 4 atraktvní cíle, které můžete samozřejmě zvládnout i všechny v jeden den, nebo vybrat jen dva a zabavit tak děti na dopoledne. Tak kam se vydáte?

zobrazit článek

Pozor! Tento víkend se jede 300 zatáček

Slavný podnik 300 zatáček Gustava Havla se jede o nadcházejícím víkendu 18.-19. května. Na zdejším legendárním okruhu letos půjde už o sedmapadesátý ročník. A můžeme čekat skvělou podívanou!

zobrazit článek

A máme další nový suvenýr - trubičkový turistický deník

V našem infocentru máme nový trubičkový turistický deník. Sběratelé vizitkáři neváhejte, je ještě mnohem hezčí než na fotografiích. Koupit si ho můžete za obvyklou cenu 50 Kč.

zobrazit článek

Neleníme a chystáme se na novou turistickou sezónu

V nové letní turistické sezóně Vás provedou Hořicemi nové propagační materiály, k zakoupení budou i zbrusu nové suvenýry.

zobrazit článek

Turistická vizitka Hořic brala stříbrnou medaili

Jen vizitka Zámecké obory v Blatné přeskočila v počtu hlasů veřejnosti hořickou vizitku Hřbitovní portál ve 4. ročníku soutěže O nejhezčí turistickou vizitku roku 2019 a obstála tak velmi dobře v konkurenci 64 dalších přihlášených.

zobrazit článek

Infocentrum přijímá nově i platební karty

Důležitou novinkou v Turistickém informačním centru letošního roku je možnost platit platební kartou. Vycházíme tak vstříc stále častějším dotazům na dnes již téměř samozřejmou věc. Těšíme se na vaši návštěvu.

zobrazit článek

Otevírací doba infocentra během vánočních svátků

Během vánočních svátků upravujeme pracovní dobu informačního centra. Pokud se do Hořic chystáte a chcete se do infocentra podívat, raději si ji ověřte v tomto článku.

zobrazit článek

Adventní trhy jsou za dveřmi. Těšíme se na vás v sobotu 1. prosince

Neopakovatelnou každoroční atmosféru předvánočního času v Hořicích zahajuje tradiční Adventní trh. Ten letošní, který proběhne první prosincovou sobotu, opět rozvoní náměstí podkrkonošského města purpurou, svařákem nebo třeba opékanou kýtou či klobásou, každému podle chuti.

zobrazit článek

Pro nové upomínkové předměty přijďte do infocentra

Máme pro Vás nové upomínkové předměty, které můžete využít i jako dárek pod stromeček. Originální, ručně vyráběná mýdla, osušku s motivem koupaliště Dachova, knihy, hrnečky, obrázky, magnety a zkrátka velké množství dalších věcí. Stačí se jen vybrat. Přijďte do informační centra, těšíme se na Vás.

zobrazit článek

18 jedinečných úkolů, 2 hodiny zábavy, 2 turistické vizitky a super výlet. To vás čeká s novou hrou Tripper

Darujte k Vánocům dobrodružnou vycházku městem, během svátků přijde určitě vhod. Nová turistická hra Tripper s názvem Za sladkým pokušením vás provede nejkrásnější částí města, kde na vás čekají zajímavé úkoly. Co je cílem? Rozluštit tajnou šifru. Odměnou vám také budou 2 limitované turistické vizitky, originální razítko a tajná sekce na stránkách www.tripper.cz.

zobrazit článek