Články


A máme další nový suvenýr - trubičkový turistický deník

V našem infocentru máme nový trubičkový turistický deník. Sběratelé vizitkáři neváhejte, je ještě mnohem hezčí než na fotografiích. Koupit si ho můžete za obvyklou cenu 50 Kč.

zobrazit článek

Neleníme a chystáme se na novou turistickou sezónu

V nové letní turistické sezóně Vás provedou Hořicemi nové propagační materiály, k zakoupení budou i zbrusu nové suvenýry.

zobrazit článek

Turistická vizitka Hořic brala stříbrnou medaili

Jen vizitka Zámecké obory v Blatné přeskočila v počtu hlasů veřejnosti hořickou vizitku Hřbitovní portál ve 4. ročníku soutěže O nejhezčí turistickou vizitku roku 2019 a obstála tak velmi dobře v konkurenci 64 dalších přihlášených.

zobrazit článek

Infocentrum přijímá nově i platební karty

Důležitou novinkou v Turistickém informačním centru letošního roku je možnost platit platební kartou. Vycházíme tak vstříc stále častějším dotazům na dnes již téměř samozřejmou věc. Těšíme se na vaši návštěvu.

zobrazit článek

Otevírací doba infocentra během vánočních svátků

Během vánočních svátků upravujeme pracovní dobu informačního centra. Pokud se do Hořic chystáte a chcete se do infocentra podívat, raději si ji ověřte v tomto článku.

zobrazit článek

Adventní trhy jsou za dveřmi. Těšíme se na vás v sobotu 1. prosince

Neopakovatelnou každoroční atmosféru předvánočního času v Hořicích zahajuje tradiční Adventní trh. Ten letošní, který proběhne první prosincovou sobotu, opět rozvoní náměstí podkrkonošského města purpurou, svařákem nebo třeba opékanou kýtou či klobásou, každému podle chuti.

zobrazit článek

Pro nové upomínkové předměty přijďte do infocentra

Máme pro Vás nové upomínkové předměty, které můžete využít i jako dárek pod stromeček. Originální, ručně vyráběná mýdla, osušku s motivem koupaliště Dachova, knihy, hrnečky, obrázky, magnety a zkrátka velké množství dalších věcí. Stačí se jen vybrat. Přijďte do informační centra, těšíme se na Vás.

zobrazit článek

18 jedinečných úkolů, 2 hodiny zábavy, 2 turistické vizitky a super výlet. To vás čeká s novou hrou Tripper

Darujte k Vánocům dobrodružnou vycházku městem, během svátků přijde určitě vhod. Nová turistická hra Tripper s názvem Za sladkým pokušením vás provede nejkrásnější částí města, kde na vás čekají zajímavé úkoly. Co je cílem? Rozluštit tajnou šifru. Odměnou vám také budou 2 limitované turistické vizitky, originální razítko a tajná sekce na stránkách www.tripper.cz.

zobrazit článek

The Legend Rockfest je za námi a s ním otevření pobočky infocentra na věži

V pátek a v sobotu 21. a 22. července 2017 se sjeli do Hořic rockeři z celé republiky na další ročník úspěšné akce The Legend Rockfest do autokempu U Věže. Město Hořice otevřelo na Masarykovy věži samostatnosti pobočku turistického informačního centra a prodloužilo otevírací dobu této unikátní rozhledny. A rohledna hlásí rekordní návštěvnost.

zobrazit článek

Máme pro vás nejpodrobnější mapu Podzvičinka, která byla vydaná

V prodeji máme novou turistickou mapu Podzvičinska v měřítku 1:25 tis. společnosti Eurokart. Podrobnější zatím vydána nebyla. Zahrnuje území od Hořic na sever až po Hostinné (Dvůr Králové n. L., Hořice, Kuks, Lázně Bělohrad, Pecka, Nová Paka, Jaroměř) a v prodeji je v našem infocentru za cenu 99 Kč.

zobrazit článek

The Legend Rockfest startuje již v pátek

Další ročník rockového festivalu je za dveřmi. Na pořádnou dávku muziky se sjedou rockeři z celé republiky do autokempu U Věže již tento pátek. Vstupenky budou k dostání na místě na oba dny v ceně 599 Kč, na jeden den za 399 Kč. Na lineup a další informace se můžete podívat na stránkách fesťáku http://thelegendsrockfest.cz/.

zobrazit článek

Pobočka infocentra bude po dobu rockového festivalu na věži

Už za pár dní ostartuje další ročník rockového festivalu The Legend Rockfest v autokempu U Věže. Městské informační centrum pro účastníky festlivalu otevře svoji pobočku na rozhledně Masarykova věž samostatnosti. Zároveň se také prodlouží otevírací doba rozhledny a otevřeno bude do 20:00 hodin.

zobrazit článek

Probudit Déčko můžete i na hořickém infocentru!

V hořickém informačním centru je odedneška portál do duhové země Déčka! Navštivte nás a pomozte tak špuntům v hledání Pětibarevného klíče!

zobrazit článek

Trubičková stezka, questy i geofun - možnosti netradičních prohlídek města

V minulém roce jsme pro Vás připravili dětskou trubičkovou stezku a pro větší děti questy a geofun, které, jak se ukázalo, se těší čím dál větší oblibě. Pokud jste je ještě nevyzkoušeli, stále můžete vyrazit.

zobrazit článek

Máte zájem o prohlídku židovského hřbitova? Žádný problém

Zájemci o prohlídku židovského hřbitova si mohou zapůjčit klíčky v Městském informačním centru bez poplatku.

zobrazit článek

To nejlepší rozmarné léto zažijete na plovárně Dachova u Hořic i když probíhá rekonstrukce

Hořické koupaliště Dachova patří mezi nejkrásnější české plovárny. Jeho poloha v klidném lesním zátiší, písečná pláž a unikátní dřevěná architektura z něj činí ideální kulisu pro navození atmosféry z časů první republiky. Však si secesní koupaliště Dachova zahrálo i ve filmu! V současné době probíhá citlivá rekonstrukce levé části dřevěných převlékáren, která ovšem nijak nenarušuje provoz celého koupaliště, dotčená část a nejbližší okolí je pouze „zaploceno ohrazenkami“. Více info a aktuální foto v článku.

zobrazit článek

Příznivci reggae hudby se sjedou do Hořic již tento víkend. Proběhne Cultural Reggae Vibez.

Festival Cultural Reggae Vibez startuje již po šestnácté. V krásném prostředí Lomu U Sv. Josefa budou celý víkend znít rytmy reggae a letos se můžete těšit na Macka B & Roots Ragga band (UK), Lion D live (IT), Benny Page (UK), Rising Spirts, Feher Fekete Kerek, Mikkim, Jahtec Jammin ́ Job, Racoon ́s, Reggaenarator (PL), Tuff Steppas & Babystep (HU,UK), Roots Controller (UA), Dub Setlers (SK), The Reggae Boys (UA), Bifidus Aktif, Raggaultras crew a další.

zobrazit článek

Turistické noviny jsou zdrama k dostání v infocentru

Turistické noviny pro letní sezónu ve východních Čechách jsou zdarma k dostání v hořickém infocentrum. Najdete zde typy na výlety v obou krajích, novinky i kalendář nejdůležitějších akcí. Jsou vydávány na základě spolupráce Pardubického a Královéhradeckého kraje.

zobrazit článek

Mezinárodní festival krásných umění již tento víkend

Vážení a milí přátelé umění, Městské muzeum a Galerie plastik v Hořicích si Vás dovoluje pozvat na Mezinárodní festival krásných umění, jehož čtvrtý ročník proběhne v Hořicích od 16. do 18. června 2017.

zobrazit článek

Nové obaly na turistické deníčky jsou v prodeji

Nová zásilka obalů na turistické deníčky dorazila z Ostravy od paní Rakové. Jsou velice praktické a ručně šité. Zakoupit si je můžete v našem infocentru za cenu 250 Kč. K dostání je i limotovaná edice turistického deníku s motivem koupaliště Dachova a celkem sedm vizitek. Přijďte si vybrat...

zobrazit článek

Materiály ke krkobusům si můžete vyzvednout zdarma na informačním centru

Oblíbené Krkonošské cyklobusy (krkobusy) se už rozjeli až na vrcholky našich nejvyšších hor. Pokud chcete i vy zažít dlouhé sjezdy a krásné výhledy, vyzvedněte si letáčky s jizdním řádem a noviny Krkonošská sezóna a můžete vyrazit třeba hned tento víkend.

zobrazit článek

Koupaliště Dachova se intenzívně připravuje na novou sezónu

Koupaliště Dachova se připravuje na další plaveckou sezónu opravdu důkladně. V současné době se finišuje s nejrůznějšími drobnými úpravami a údržbou.

zobrazit článek

Podpořte naše rozhledny v anketě

Podpořte hořické rozhledny v hlasování v celostátní soutěži O nejoblíbenější rozhlednu. Nyní probíhají volby nej rozhledny v jednotlivých krajích a ta, která získá nejvíc hlasů postoupí do celostátního kola. Hlasujte zasláním mailu na adresu rozhledna-anketa@centrum.cz.

zobrazit článek

Cyklobusy v Podkrkonoší začnou jezdit 3. června

Máte rádi cyklistiku, krásné výhledy a neopakovatelné zážitky? Pak určitě využijte hustou síť cyklotras a cyklostezek, které oblast Podkrkonoší nabízí. Pro Vaše pohodlí i rychlejší dosažení cílů budou stejně, jako v minulých letech, jezdit cyklobusy, které na území Podkrkonoší vyjedou již 3. 6. 2017 a budou v provozu do 30. 9. 2017.

zobrazit článek

Svatogothadská pouť bude také tento týden, stejně jako zatáčky

Tradiční, dětmi oblíbená pouť už se chystá na vrchu sv. Gotharda. Kolotoče, houpačky, stánky s občerstvením i pouťovými pochoutkami již zaplňují prostranství před fotbalovým hřištěm. Přestože hlavními dny pouti, která má pramálo společného s původní náboženskou poutí k zázračnému prameni na Gothardě, jsou sobota 20. května a neděle 21. května, již dnes jsou na vršku mnohé atrakce i stánky. Jak to teď vypadá na místě se můžete podívat ve fotogalerii.

zobrazit článek

Diváckou lahůdkou bude představení jezdců závodů 300 ZGH a týmu Rally Dakar, milovníci piva budou mít možnost poprvé nahlédnout do prostor pivovaru.

Tento pátek se na náměstí Jiřího z Poděbrad představí jezdci z Dakaru se svými stroji a technikou, jedinečnou šou můžete zapít hořickým pivem a pokud si chcete prohlédnout, kde a jak se pivo u nás vyrábí, brány do nitra hořického pivovaru s výkladem mistrů sládků jsou o víkendu pro veřejnost otevřeny!

zobrazit článek

300 zatáček Gustava Havla již tento víkend 20. - 21. května

Legendární závod 300 zatáček Gustava Havla je tu! O víkendu 20. - 21. května bude v Hořicích rušno! Do všech tříd je přihlášených 206 závodníků. Ve všech třídách plné rošty. Zvučná jména ze zahraničí, česká špička komplet….Vítejte! Welcome! Herzlich wilkommen! Počítejte s omezením dopravy v Hořicích a obtížně se budete dostávat i na Masarykovu věž samostatnosti. Otevírací doba infocentra bude prodloužena do 14:00 hodin v sobotu i v neděli. Užitečné informace uvnitř článku.

zobrazit článek

Vydejte se Po stopách rytíře Zbyhoně již tuto sobotu

O.s. Domov v kopcích a OÚ Úhlejov zvou všechny příznivce turistiky a cykloturistiky na pochod Podzvičinskem Po stopách rytíře Zbyhoně, který proběhne tuto sobotu 13. května v okolí Úhlejova.

zobrazit článek

Vítání jara v Podkrkonoší 6. května - hned několik akcí najednou

V sobotu 6. května proběhne Vítání jara v Podkrkonoší, kdy jsou spojeny akce Otevírání sezóny na Zvičině a Vítání jara v Lázních pod Zvičinou. Tyto akce budou propojeny autobusovou linkou firmy OSNADO. V popoledních hodinách se stane vrch Zvičiny již tradičním cílem Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu). Další akce se bude konat v obci Cerekvice nad Bystřicí, kde proběhne setkání rodáků a přátel obce spojené s oslavami 660. výročí od první písemné zmínky a dalším bohatým programem. V Miletíně se uskuteční Otevírání pivovarské zahrádky Miletín s programem od 12:00 hodin. Podrobný rozpis akcí uvnitř článku.

zobrazit článek

Masarykova věž zahajuje sezónu

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti zahajuje sezónu. Navštívít ji můžete i během svátečních dnů v měsíci květnu (1. a 8. května) i když připadají v letošním roce na pondělí, kdy je zavírací den. Otevřená bude až do konce srpna denně kromě pondělí od 9:30 - 12:00 a 13:00 - 17:00 hodin. V září jen od pátku do neděle ve steném čase. Ani vstupné se nezvyšuje a zůstává stejné i pro letošní rok. Za výhled s této unikátní stavby zaplatíte 30 Kč, děti, studenti a důchodci jen 15 Kč.

zobrazit článek