SmartGuide oceňuje tvůrce obsahu 150 000 Kč v rámci projektu na podporu turismu v České Republice.

V rámci projektu Zachraňme turismus - Poznejme Českou republiku, který SmartGuide spustil ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, proběhla soutěž pro tvůrce obsahu na platformě SmartGuide. Výherci soutěže si mezi sebe rozdělili celkovou částku 150 000 Kč.

Projekt spustila společnost SmartGuide ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu s cílem podpořit turismus v době pandemie covidu-19. A to se podařilo! Z původních 13 destinací mohou dnes uživatelé prostřednictvím aplikace SmartGuide prozkoumat více než 100 destinací v České republice a více než 500 po celém světě. Aplikaci v mezičase jako oficiálního průvodce začal využívat například i Switzerland Tourism. O SmartGuide se zajímají i zahraniční investoři, kteří v létě do globální expanze SmartGuide investovali 20 milionů korun, což předčilo očekávání na 170%.

Samotná soutěž probíhala od 1. srpna 2020 do 15. září 2021 a byla určena jak jednotlivcům, tak i právním subjektům. Podmínkou soutěže bylo vytvořit vlastní obsah, ten samostatně spravovat v editačním systému společnosti SmartGuide a vypublikovat jej do aplikace. Vítězové byli vybráni z 80 autorů obsahu splňujících podmínky a na základě toho, jak moc uživatelé aplikace SmartGuide využívali jejich obsah.

První tři místa byla oceněna částkami 50 000 Kč, 30 000 Kč a 20 000 Kč. Na prvním místě se umístilo Město Karlovy Vary, které má v aplikaci SmartGuide celkem rekordních 25 tras. Dojmy z výhry popsala projektová manažerka Pavlína Kyselová z Infocentra Karlových Varů: „Dlouho dobu jsme jako město měli několik různých aplikaci a řešili jsme jak si s tématem audioprůvodců pro návštěvníky poradit a hledali jsme nějaké optimální řešení. SmartGuide nám nabídl možnost zdigitalizovat náš obsah a to nás zaujalo. Vytvořili jsme vlastní texty i profesionální audio a máme radost, ze se náš průvodce ihned po spuštění stal výhercem soutěže.“

Druhé místo obsadila Kultura Jablonec, o.p. a třetí průvodkyně Hana Fojtíková z Olomouce. „SmartGuide je bezvadný nápad pro návštěvníky měst. Nabízí již naplánované trasy s tím NEJ, a nebo prostě jen vybrané objekty v okolí. I kdyby si uživatelé aplikaci jen poslechli na hotelovém pokoji, určitě v nich zanechá nějakou informaci a stopu,“ dodává Hana Fojtíková.

Dalšími 11 oceněnými, mezi které se poměrně rozdělilo dalších 50 000 Kč, jsou Jana Amadou (Brno), Pruh Polabí (Poděbrady), Muzeum paměti XX. Století, Městské informační centrum Jičín, Turistické informační centrum Pardubice, hrad Šternberk, Regionální turistické informační centrum Česká Lípa, Jan Dostal (Litoměřice), Městské informační centrum Beroun, Městské informační centrum Hořice a Informační centrum Litomyšl.