Koupaliště Dachova

Přejedeme-li Hořický chlum, ocitneme se v osadě Dachovy, oblíbeném rekreačním letovisku, kde láká k návštěvě romantické přírodní koupaliště s pozoruhodnou dřevěnou architekturou z 20. let minulého století. Areál vznikl podle návrhu arch. Karla Bachury a pro veřejnost byl otevřen v r. 1925. Dnes vábí nejen milovníky koupání, ale i filmové štáby. Nedaleko koupaliště se nachází lesní pramen Kalíšek, místo tajných setkávání nekatolíků v období Temna. Příjemnou vycházku nabízí Malátova stezka, spojující Dachovy s Hořicemi. Hudební skladatel Jan Malát zde často pobýval na letním bytě a krásné přírodní scenérie se stávaly inspirací jeho děl.


V současné době probíhá rekonstrukce části převlékáren tak, aby nebyl narušen provoz koupaliště. Děkujeme návštěvníkům za trpělivost a pochopení. Cílem je zachovat toto jedinečné místo i budoucím generacím. 


  • Tel.: +420 493 624 066
  • Web: http://tshorice.cz/koupaliste/
  • Provozní doba: Květen až září denně od 10 do 19 hod. (v květnu a září pouze jako sluneční lázně bez koupání)-
  • Ceník: Dospělí 45 Kč / děti 25 Kč.
  • Služby koupaliště: Ubytování, stolní tenis, petang, volejbalové hřiště, plážový volejbal, fotbal, písečná i travnatá pláž, stravování formou kiosku na koupališti nebo v restauraci v obci Dachovy cca 2 min. pěšky.
  • Parkování: Záchytné parkoviště je v těsné blízkosti koupaliště v obci Dachovy.
  • Dostupnost: Pěšky z náměstí po červené turistické značce k Masarykovy věži samostatnosti a dále po zelené do obce Dachovy cca 40 min. nebo od Domova pro seniory po žluté turistické značce (cyklostezce) 30 min. kolem Sochařského parku, Lomu U Sv. Josefa a Lesního pramene Kalíšek, autem z náměstí po hlavní silnici na Dvůr Králové nad Labem do obce Dachovy cca 4 min.