Petráčkovy hořické trubičky

V rodině Petráčkových se stejně jako v dalších rodinách na Hořicku stáčely hořické trubičky po domácku několik generací. Do kraje přinesl tento zvyk podle legendy už v roce 1812 osobní kuchař císaře Napoleona, když se zde zotavoval ze svých válečných zranění. Petráčkovi mají ale recept vlastní, vylepšený léty zkušeností.

Roku 1992 manželé Josef a Marcela Petráčkovi prodali svou první trubičku. Trpělivou a tvrdou prací se jim podařilo postupně rozšiřovat výrobní kapacity. Také sortiment se od té doby rozrostl a obsahuje sypané i plněné trubičky v balení rodinném i v kapesním. Rodinná atmosféra a týmový duch, který se vytvořil od počátku, zdobí firmu stále. Firma vyniká celkovou spolehlivostí a především vysokou kvalitou svých trubiček, která plyne z péče, kterou u Petráčkových věnují výběru surovin a samotnému procesu výroby.

V roce 2014 odstartovala kompletní změna obalů a inovace tváře firmy. Firmu přebrala nová generace rodiny. Vůbec nic se ale nezměnilo na náročné ruční práci, kterou zajišťují zručné cukrářky. Ty u Petráčků pracují již řadu let. Jejich zkušenosti jsou nenahraditelné. Hořické trubičky se totiž dodnes musí stáčet ručně na horké plotýnce.

Firma se nachází v řadovém domě na "staré" výpadovce směrem na Jičín, který je velmi dobře označen a dá se tu pohodlně zaparkovat autem. Prodejna je umístěna v malé předsíni tohoto rodinného domu, kde si vyberete z vystaveného zboží, případně Vám zaměstanci připraví nákup "přímo z výroby". 

Firma je zapojena do projektu Karta návštěvníka.

Otevírací doba:

pondělí - pátek: 6:00 – 20:00

sobota - neděle: 8:00 – 18:00